2009. május 26., 01:082009. május 26., 01:08
Hozzátette: nemcsak az időjárási viszonyok és a rossz minőségű aszfalt miatt kialakult gödröket tömik be, hanem az utak melletti tájékoztató elemeket is felújítják. „Még tavaly megrendeltük a hiányzó útjelzőket, amelyeket a kátyúzás után fel is szerelnek majd a szükséges pontokra. Később az útburkolati jelzéseket fogják felfesteni, mert vannak olyan vidéki utak, ahol évek óta elhanyagolták ezeket a baleset-megelőzési intézkedéseket” – fogalmazott Nagy. A Szatmár Megyei Tanács összesen 687 irányjelző és figyelmeztető közlekedési fémtáblát rendelt meg, amelyek közül először a fontosabbakat helyezik ki. „A »Megállj, az elsőbbségadás kötelező«, a »Vasúti átjáró következik«, valamint a hasonló életmentő táblák kapnak prioritást. Kétféle munkamódszert alkalmaztunk a szükséges intézkedések felmérésekor. Szakembereink helyszínelései mellett minden megyei település polgármesterét megkértük, gyűjtse be és továbbítsa nekünk a körzetében észlelt hiányosságokat. Úgy véljük, együttműködve sokkal hatékonyabban és gazdaságosabban tudunk dolgozni” – tette hozzá a szóvivő. A munkálatokat a megyei önkormányzat illetékesei véletlenszerű sorrendben ellenőrzik majd. A megye négy zónájának útjait három vállalat javítja, és az általuk kevert aszfalt hőmérsékletét a megrendelő vizsgálja felül. A múlt héten Avasújváros környékén dolgoztak, tegnaptól pedig Szatmár megye többi részén is hozzáláttak az úthálózat rehabilitálásához. A nyári javítások 400 kilométernyi utat érintenek, amelyre a megyei költségvetésből 3,6 millió lejt különítettek el. „Keretösszegről lévén szó, a munkálatok befejeztével változnak majd a költségek, mivel négyzetméterre számoltuk ki a kiírás elején, és csak a munka végeztével derülnek ki a végleges költségek” – részletezte Nagy Szabolcs.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.