A régi háztartási gép leadásával 200–500 lejes kedvezményt kaphatunk az új készülék vásárlásakor
Fotó: Haáz Vince
A környezetvédelmi minisztérium kedden indítja útjára a háztartási gépek roncsprogramjának idei kiadását, a magánszemélyek számára meghirdetett akcióra ezúttal 40 millió lej áll rendelkezésre.
2020. december 15., 08:302020. december 15., 08:30
A hivatalos tájékoztatás szerint december 15-én, kedden 12 órától lehet iratkozni a Környezetvédelmi Alap honlapján elérhető alkalmazás segítségével.
Két új kategóriával bővítjük a háztartási gépek roncsprogramját: táblagépeket és a laptopokat is lehet majd a program keretében vásárolni – jelentette be csütörtökön, a miniszteri mandátum átvételekor Mircea Fechet új környezetvédelmi miniszter.
• 300 lej a legalább A++ energetikai besorolású mosógépek vásárlására;
• 400 lej legalább A++ energetikai besorolású mosogatógépek vásárlására;
• 400 lej legalább A++ energetikai besorolású légkondicionáló berendezések vásárlására;
• 400 lej legalább A++ energetikai besorolású hűtők/fagyasztók vásárlására;
• 400 lej legalább A energetikai besorolású televíziók vásárlására;
• 400 lej legalább A++ energetikai besorolású szárítógépek vásárlására;
• 200 lej évi 43 kWh-nál kisebb fogyasztású porszívók vásárlására;
• 500 lej laptopokra;
• 300 lej táblagépekre.
December 15-én indul a háztartási gépek roncsprogramja – jelentette be csütörtökön Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Kedden déltől az AFM honlapján jelentkezők egy elektronikus utalványt kapnak, amelyet 15 napig használhatnak fel. A lényeg: régi háztartási gépükkel el kell menniük egy, a programban részt vevő kereskedőhöz, és az utalvány értékének megfelelő összeggel kevesebbet kell majd fizetniük a kiválasztott új, energetikai szempontból hatékony gép vásárlásakor.
Közvitára bocsátotta hétfőn a környezetvédelmi minisztérium a háztartási gépek 2020-as roncsprogramjának útmutatóját – jelentette be Bákóban Costel Alexe tárcavezető.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!