Fotó: Gov.ro
Cáfolta Florin Cîţu pénzügyminiszter, hogy a nemzeti liberális párti (PNL) kormány adóemelésre készülne, és kizártnak nevezte azt is, hogy megállapodást készülnének kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
2020. november 09., 11:482020. november 09., 11:48
2020. november 09., 12:552020. november 09., 12:55
A Szociáldemokrata Párt (PSD) manipulációjának nevezte hétfői sajtótájékoztatóján Florin Cîţu pénzügyminiszter azokat a híreszteléseket, amelyek szerint az Orban-kabinet adóemelésre készülne. Újfent hangsúlyozta, a kormány, amelynek tagja, adókat törölt el. Példaként az üzemanyagok extra jövedéki adóját, és a részmunkaidős szerződések extra adóját hozta fel.
– hangoztatta a pénzügyi tárca vezetője. Kizártnak nevezte egyúttal, hogy megállapodást készülnének kötni a Nemzetközi Valutaalappal.
A tavasszal előrejelzettnél jobban megsínyli a koronavírus-világjárványt Románia – egyben az Európai Unió – gazdasága. Az itteni helyzetet ugyanakkor súlyosbítja, hogy a költségvetés egyre mélyülő hiányát nem csupán a pandémia által sújtott rétegeknek nyújtott támogatások okozzák, hanem szerkezeti gondok
A jövőt nézve is derűlátó, azt mondja, jövőre legalább egy százalékponttal csökkenni fog az államháztartás deficitje, és az elkövetkező évek a pénzügyi konszolidációról fognak szólni.
Nem lesz adóemelés sem idén, sem jövőre – jelentette ki Florin Cîţu pénzügyminiszter, miután egy elemzés áfaemelést valószínűsített a parlamenti választásokat követő időszakban.
– húzta alá a pénzügyminiszter. Ígéretet tett egyúttal, hogy minden évben fogják emelni a nyugdíjpont értékét.
A bankárok és elemzők azzal riogatnak, hogy a költségvetésen ütött űr pótlásához a nyugdíjrendszer második pillérének államosítása mellett adóemelésekre is szükség lesz, Liviu Dragnea ostobaságnak és hazugságnak nevezi a sejtéseket.
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
szóljon hozzá!