Fotó: Gov.ro
Cáfolta Florin Cîţu pénzügyminiszter, hogy a nemzeti liberális párti (PNL) kormány adóemelésre készülne, és kizártnak nevezte azt is, hogy megállapodást készülnének kötni a Nemzetközi Valutaalappal (IMF).
2020. november 09., 11:482020. november 09., 11:48
2020. november 09., 12:552020. november 09., 12:55
A Szociáldemokrata Párt (PSD) manipulációjának nevezte hétfői sajtótájékoztatóján Florin Cîţu pénzügyminiszter azokat a híreszteléseket, amelyek szerint az Orban-kabinet adóemelésre készülne. Újfent hangsúlyozta, a kormány, amelynek tagja, adókat törölt el. Példaként az üzemanyagok extra jövedéki adóját, és a részmunkaidős szerződések extra adóját hozta fel.
– hangoztatta a pénzügyi tárca vezetője. Kizártnak nevezte egyúttal, hogy megállapodást készülnének kötni a Nemzetközi Valutaalappal.
A tavasszal előrejelzettnél jobban megsínyli a koronavírus-világjárványt Románia – egyben az Európai Unió – gazdasága. Az itteni helyzetet ugyanakkor súlyosbítja, hogy a költségvetés egyre mélyülő hiányát nem csupán a pandémia által sújtott rétegeknek nyújtott támogatások okozzák, hanem szerkezeti gondok
A jövőt nézve is derűlátó, azt mondja, jövőre legalább egy százalékponttal csökkenni fog az államháztartás deficitje, és az elkövetkező évek a pénzügyi konszolidációról fognak szólni.
Nem lesz adóemelés sem idén, sem jövőre – jelentette ki Florin Cîţu pénzügyminiszter, miután egy elemzés áfaemelést valószínűsített a parlamenti választásokat követő időszakban.
– húzta alá a pénzügyminiszter. Ígéretet tett egyúttal, hogy minden évben fogják emelni a nyugdíjpont értékét.
A bankárok és elemzők azzal riogatnak, hogy a költségvetésen ütött űr pótlásához a nyugdíjrendszer második pillérének államosítása mellett adóemelésekre is szükség lesz, Liviu Dragnea ostobaságnak és hazugságnak nevezi a sejtéseket.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.
A megfontoltság a jelszó a legtöbb romániai háztartásban húsvét közeledtével is.
szóljon hozzá!