Fotó: Pixabay.com
Több mint egy tucat romániai kereskedelmi banknál merül fel a pénzmosás gyanúja – a Román Nemzeti Bank (BNR) illetékeseinek bejelentése szerint 16-17 pénzintézet érintett egy „furcsa tranzakcióban”.
2020. február 28., 10:482020. február 28., 10:48
2020. február 28., 10:532020. február 28., 10:53
Nicolae Cinteză, a bukaresti központi pénzintézet felügyelő testületének vezetője be is jelentette, hogy az ügyben eljárást indított a Szervezettbűnözés- és Terrorizmuellenes Ügyosztály (DIICOT).
– részletezte a gyanút a jegybanki szakember. Megjegyezte: a 16-17 bankból legalább egy „nagyon benne volt a pénzmosás előmozdításában, a műveleteket egyetlen egység bonyolította, és van elég bizonyíték ahhoz, hogy bezárják ezeket a számlákat”.
Nicolae Cinteză egyúttal azt tanácsolta a bankoknak, hogy ne hezitáljanak, zárják be azokat a számlákat, amelyek kapcsán felmerül a gyanú, hogy gondot okozhatnak nekik. „Nagyon veszélyes. És ráutaló jel van elég. Ami ennél a banknál történt, azokra a bonyodalmakra emlékeztet, amiről mind beszéltek a Danske Bank ügyében. Adja az Isten, hogy ne legyen valami hasonló. De nem értem, jönnek és nyitnak kismillió számlát” – fejtette ki a BNR szakértője.
A pénzösszegek ezekre a számlákra „valahonnan külföldről érkezhettek”. „Egy Kft., amelynek részvényese szintén valaki Ghimpaţi községből, külföldről pénzösszegeket kap egy mechanizmus révén, ami számunkra nem ismert. Tény. De az illető számla első művelete, hogy külföldről pénzt utalnak rá, ott is csalás révén” – ecsetelte a történtek lehetséges menetét Nicolae Cinteză.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!