Fotó: Pixabay.com
Több mint egy tucat romániai kereskedelmi banknál merül fel a pénzmosás gyanúja – a Román Nemzeti Bank (BNR) illetékeseinek bejelentése szerint 16-17 pénzintézet érintett egy „furcsa tranzakcióban”.
2020. február 28., 10:482020. február 28., 10:48
2020. február 28., 10:532020. február 28., 10:53
Nicolae Cinteză, a bukaresti központi pénzintézet felügyelő testületének vezetője be is jelentette, hogy az ügyben eljárást indított a Szervezettbűnözés- és Terrorizmuellenes Ügyosztály (DIICOT).
– részletezte a gyanút a jegybanki szakember. Megjegyezte: a 16-17 bankból legalább egy „nagyon benne volt a pénzmosás előmozdításában, a műveleteket egyetlen egység bonyolította, és van elég bizonyíték ahhoz, hogy bezárják ezeket a számlákat”.
Nicolae Cinteză egyúttal azt tanácsolta a bankoknak, hogy ne hezitáljanak, zárják be azokat a számlákat, amelyek kapcsán felmerül a gyanú, hogy gondot okozhatnak nekik. „Nagyon veszélyes. És ráutaló jel van elég. Ami ennél a banknál történt, azokra a bonyodalmakra emlékeztet, amiről mind beszéltek a Danske Bank ügyében. Adja az Isten, hogy ne legyen valami hasonló. De nem értem, jönnek és nyitnak kismillió számlát” – fejtette ki a BNR szakértője.
A pénzösszegek ezekre a számlákra „valahonnan külföldről érkezhettek”. „Egy Kft., amelynek részvényese szintén valaki Ghimpaţi községből, külföldről pénzösszegeket kap egy mechanizmus révén, ami számunkra nem ismert. Tény. De az illető számla első művelete, hogy külföldről pénzt utalnak rá, ott is csalás révén” – ecsetelte a történtek lehetséges menetét Nicolae Cinteză.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
szóljon hozzá!