Több mint 13 000 regisztráló mosógépet szeretne vásárolni
Fotó: Jakab Mónika
Öt perc alatt elkapkodták a háztartási gépek roncsprogramjának első szakaszában kínált utalványokat. Ebben az etapban 14 millió lejes keret áll rendelkezésre. Összesen 35 000 utalványt osztottak ki, a legtöbbet hűtőszekrényre igényelték.
2021. november 26., 11:322021. november 26., 11:32
A környezetvédelmi minisztérium tájékoztatása szerint pénteken reggel 10 órától kezdődően összesen 14 496 utalványt bocsátottak ki hűtő vásárlására, további 13 370 jelentkező akar mosógépet, 7135 pedig mosogatógépet vásárolni.
Mint ismeretes, ezek az utalványok 400 lej értékűek, és azok élhetnek velük, akik az új háztartási gép vásárlásakor leadnak egy régit.
A második kategóriában televíziók, táblagépek és laptopok vásárlását finanszírozzák, az értékjegyeket december 3. és december 9. között lekérni, a büdzsé szintén 14 millió lej. A harmadik kategóriában a légkondicionáló berendezések, ruhaszárítógépek és porszívók vásárlására lehet kérni támogatást, ez esetben kisebb, 6 millió lejes a költségvetés.
Az év eleji kiírásból megmaradt 34 millió lejes kerettel indítják el újra a háztartási gépek roncsprogramját.
Amint arról korábban beszámoltunk,
A voucherek értéke a tavaszi szinten marad, így a régi háztartási gép helyett energiatakarékosabb új gépet vásárlók a következő értékű utalványokat kaphatják: 400 lej a legalább C-s energiaosztályú mosógépek/mosó-szárítógépek vásárlására; 400 lej a legalább D-s energiaosztályú mosogatógépek vásárlására; 400 lej a legalább A++ besorolású, akár mozgatható légkondicionáló berendezések vásárlására; 400 lej a legalább E-s energiaosztályú hűtőszekrények, hűtőládák, fagyasztók vásárlására; 400 lej a legalább G-s energiaosztályú televíziók vásárlására; 400 lej legalább AA++ besorolású ruhaszárító gépek vásárlására; 200 lej az évi 43 kWh-nál kisebb fogyasztású porszívókra; 500 lej laptopokra; 300 lej táblagépekre.
ennyi idő áll a kedvezményezettek rendelkezésére, hogy a programban részt vevő üzletekből megvegyék az új háztartási gépeket.
A laptopokra és táblagépekre beváltható utalványokért cserébe régi számítógépet vagy a programban szereplő más háztartási gépet is le lehet adni. Régi laptopot és táblagépet nem fogadnak el. A mosogatógépek és a ruhaszárító gépek megvásárlására fordítható értékjegyekért cserébe is a programban szereplő bármilyen régi háztartási gépet le lehet adni.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!