Összevonja turisztikai egyesületeit a Kovászna megyei önkormányzat: a képviselő-testület e heti ülésén döntötte el, hogy elkezdik a folyamatot, amelynek során az Aquasic Közösségek Közti Társulást beolvasztják a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületbe.
2017. március 02., 16:412017. március 02., 16:41
A megyei közgyűlést a Számvevőszék szólította fel, hogy ne finanszírozzon egyszerre több, turizmussal foglalkozó egyesületet. Grüman Róbert, a képviselő-testület alelnöke ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy az összevonás folyamatát egyelőre csak elindították, ám az csak akkor lesz végleges, ha megszületik erről a bírósági döntés. A költségvetés elfogadásakor még különálló lesz a két egyesület, ezért a tagsági díjat még mindegyiknek ki kell fizetnie a megyei tanácsnak.
Amint arról több ízben is írtunk, az Aquasic egyesület azért jött létre, hogy a Borvizek útja keretében épült kezelőközpontokat működtesse, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület feladata pedig elsősorban a térség népszerűsítése. A két szervezetnek azonban több közös célkitűzése van, a működésük összehangolható – érvelt az összeolvasztás mellett Grüman Róbert. Meglátása szerint ezzel csökkenteni lehet a költségeket, hiszen például már nem lesz szükség két külön könyvelésre, ugyanakkor a vezetői döntések is hatékonyabbak lehetnek.
Az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) frakciójának kérdésére Grüman elmondta, az elmúlt évben az Aquasic évi 600 ezer lej támogatást kapott a megyei tanácstól, míg a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületben a havi tagdíj hatezer euró, egy év alatt 72 ezer eurót fizettek be. Különben a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület nemrég csatlakozott a Romániai Turisztikai Egyesületek Szövetségéhez (FAPT), az ernyőszervezetbe való tagfelvételről az Országos Turisztikai Vásáron (TTR 2017 Romexpo) tartott vezetőségi gyűlésen döntött a szövetség. A háromszékiek abban bíznak, hogy a közös népszerűsítés, a tapasztalatcsere segíthet abban, hogy minél több turista érkezzen Háromszékre.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!