Összevonja turisztikai egyesületeit a Kovászna megyei önkormányzat: a képviselő-testület e heti ülésén döntötte el, hogy elkezdik a folyamatot, amelynek során az Aquasic Közösségek Közti Társulást beolvasztják a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületbe.
2017. március 02., 16:412017. március 02., 16:41
A megyei közgyűlést a Számvevőszék szólította fel, hogy ne finanszírozzon egyszerre több, turizmussal foglalkozó egyesületet. Grüman Róbert, a képviselő-testület alelnöke ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy az összevonás folyamatát egyelőre csak elindították, ám az csak akkor lesz végleges, ha megszületik erről a bírósági döntés. A költségvetés elfogadásakor még különálló lesz a két egyesület, ezért a tagsági díjat még mindegyiknek ki kell fizetnie a megyei tanácsnak.
Amint arról több ízben is írtunk, az Aquasic egyesület azért jött létre, hogy a Borvizek útja keretében épült kezelőközpontokat működtesse, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület feladata pedig elsősorban a térség népszerűsítése. A két szervezetnek azonban több közös célkitűzése van, a működésük összehangolható – érvelt az összeolvasztás mellett Grüman Róbert. Meglátása szerint ezzel csökkenteni lehet a költségeket, hiszen például már nem lesz szükség két külön könyvelésre, ugyanakkor a vezetői döntések is hatékonyabbak lehetnek.
Az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) frakciójának kérdésére Grüman elmondta, az elmúlt évben az Aquasic évi 600 ezer lej támogatást kapott a megyei tanácstól, míg a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületben a havi tagdíj hatezer euró, egy év alatt 72 ezer eurót fizettek be. Különben a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület nemrég csatlakozott a Romániai Turisztikai Egyesületek Szövetségéhez (FAPT), az ernyőszervezetbe való tagfelvételről az Országos Turisztikai Vásáron (TTR 2017 Romexpo) tartott vezetőségi gyűlésen döntött a szövetség. A háromszékiek abban bíznak, hogy a közös népszerűsítés, a tapasztalatcsere segíthet abban, hogy minél több turista érkezzen Háromszékre.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!