Összevonja turisztikai egyesületeit a Kovászna megyei önkormányzat: a képviselő-testület e heti ülésén döntötte el, hogy elkezdik a folyamatot, amelynek során az Aquasic Közösségek Közti Társulást beolvasztják a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületbe.
2017. március 02., 16:412017. március 02., 16:41
A megyei közgyűlést a Számvevőszék szólította fel, hogy ne finanszírozzon egyszerre több, turizmussal foglalkozó egyesületet. Grüman Róbert, a képviselő-testület alelnöke ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy az összevonás folyamatát egyelőre csak elindították, ám az csak akkor lesz végleges, ha megszületik erről a bírósági döntés. A költségvetés elfogadásakor még különálló lesz a két egyesület, ezért a tagsági díjat még mindegyiknek ki kell fizetnie a megyei tanácsnak.
Amint arról több ízben is írtunk, az Aquasic egyesület azért jött létre, hogy a Borvizek útja keretében épült kezelőközpontokat működtesse, a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület feladata pedig elsősorban a térség népszerűsítése. A két szervezetnek azonban több közös célkitűzése van, a működésük összehangolható – érvelt az összeolvasztás mellett Grüman Róbert. Meglátása szerint ezzel csökkenteni lehet a költségeket, hiszen például már nem lesz szükség két külön könyvelésre, ugyanakkor a vezetői döntések is hatékonyabbak lehetnek.
Az Erdélyi Magyar Néppárt (EMNP) frakciójának kérdésére Grüman elmondta, az elmúlt évben az Aquasic évi 600 ezer lej támogatást kapott a megyei tanácstól, míg a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesületben a havi tagdíj hatezer euró, egy év alatt 72 ezer eurót fizettek be. Különben a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület nemrég csatlakozott a Romániai Turisztikai Egyesületek Szövetségéhez (FAPT), az ernyőszervezetbe való tagfelvételről az Országos Turisztikai Vásáron (TTR 2017 Romexpo) tartott vezetőségi gyűlésen döntött a szövetség. A háromszékiek abban bíznak, hogy a közös népszerűsítés, a tapasztalatcsere segíthet abban, hogy minél több turista érkezzen Háromszékre.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!