Fotó: Rostás Szabolcs
A törökök az útlevélkötelezettség eltörlése után a román turisták számának 50 százalékos növekedésére számítanak Antalyában.
2024. május 24., 17:222024. május 24., 17:22
2024. május 24., 17:352024. május 24., 17:35
Románia antalyai tiszteletbeli konzulja, Semih Beken elmondta, hogy tavaly 354 ezer turista érkezett Romániából a Földközi-tenger egyik öblének partján fekvő, több mint 2 és fél milliós városba, és úgy becsülte, hogy a turisták száma 50 százalékkal fog növekedni, mivel nem lesz szükség útlevélre – adta hírül a Rador Rádió Románia.
„Tavaly a Romániából érkező turisták száma 21%-kal nőtt 2022-hez képest. Több mint 354 000 romániai turista érkezett Antalyába 2023-ban. Az idei év első négy hónapjában a Romániából érkező turisták száma 34%-kal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest, és elérte a 13 260-at. Úgy vélem, hogy a turisták száma a vízummentességről szóló döntés után legalább 50%-kal fog növekedni” – mondta a tiszteletbeli konzul.
Fotó: freepik.com
Beken kijelentette, hogy
A kozul arról is beszélt, hogy üdvözli a vízummentességről szóló határozatot, amelynek értelmében a román állampolgárok 180 naponként legfeljebb 90 napra léphetnek be Törökországba személyi igazolványukkal. Úgy nyilatkozott, ez a döntés éppen a nyár kezdete előtt nagyon fontos. „Antalya lesz az a város, amely a legtöbbet profitál majd a vízummentességből, a repülőterünk modernizálásával és bővítésével, jobb és változatosabb szolgáltatásokat kínálva.
Fotó: Rostás Szabolcs
Hakan Saatçioğlu, a szállodákat működtetők szakmai szövetségének elnöke szerint is nagyon fontos a vízummentesség a turizmus számára. „A vízummentességről szóló közelmúltbeli döntés megnövelte az utolsó pillanatban történő foglalások számát, ami hozzájárult az idegenforgalmi ágazat fejlődéséhez. Ez jó lehetőség a román állampolgárok és a turizmus számára” – fejtette ki az elnök.
Recep Tayyip Erdogan török elnök aláírt kedden egy rendeletet, amely szerint a turisztikai célból Törökországba utazó román állampolgárok személyi igazolvánnyal is beléphetnek az országba.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!