Fotó: Rostás Szabolcs
A törökök az útlevélkötelezettség eltörlése után a román turisták számának 50 százalékos növekedésére számítanak Antalyában.
2024. május 24., 17:222024. május 24., 17:22
2024. május 24., 17:352024. május 24., 17:35
Románia antalyai tiszteletbeli konzulja, Semih Beken elmondta, hogy tavaly 354 ezer turista érkezett Romániából a Földközi-tenger egyik öblének partján fekvő, több mint 2 és fél milliós városba, és úgy becsülte, hogy a turisták száma 50 százalékkal fog növekedni, mivel nem lesz szükség útlevélre – adta hírül a Rador Rádió Románia.
„Tavaly a Romániából érkező turisták száma 21%-kal nőtt 2022-hez képest. Több mint 354 000 romániai turista érkezett Antalyába 2023-ban. Az idei év első négy hónapjában a Romániából érkező turisták száma 34%-kal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest, és elérte a 13 260-at. Úgy vélem, hogy a turisták száma a vízummentességről szóló döntés után legalább 50%-kal fog növekedni” – mondta a tiszteletbeli konzul.
Fotó: freepik.com
Beken kijelentette, hogy
A kozul arról is beszélt, hogy üdvözli a vízummentességről szóló határozatot, amelynek értelmében a román állampolgárok 180 naponként legfeljebb 90 napra léphetnek be Törökországba személyi igazolványukkal. Úgy nyilatkozott, ez a döntés éppen a nyár kezdete előtt nagyon fontos. „Antalya lesz az a város, amely a legtöbbet profitál majd a vízummentességből, a repülőterünk modernizálásával és bővítésével, jobb és változatosabb szolgáltatásokat kínálva.
Fotó: Rostás Szabolcs
Hakan Saatçioğlu, a szállodákat működtetők szakmai szövetségének elnöke szerint is nagyon fontos a vízummentesség a turizmus számára. „A vízummentességről szóló közelmúltbeli döntés megnövelte az utolsó pillanatban történő foglalások számát, ami hozzájárult az idegenforgalmi ágazat fejlődéséhez. Ez jó lehetőség a román állampolgárok és a turizmus számára” – fejtette ki az elnök.
Recep Tayyip Erdogan török elnök aláírt kedden egy rendeletet, amely szerint a turisztikai célból Törökországba utazó román állampolgárok személyi igazolvánnyal is beléphetnek az országba.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!