Fotó: Rostás Szabolcs
A törökök az útlevélkötelezettség eltörlése után a román turisták számának 50 százalékos növekedésére számítanak Antalyában.
2024. május 24., 17:222024. május 24., 17:22
2024. május 24., 17:352024. május 24., 17:35
Románia antalyai tiszteletbeli konzulja, Semih Beken elmondta, hogy tavaly 354 ezer turista érkezett Romániából a Földközi-tenger egyik öblének partján fekvő, több mint 2 és fél milliós városba, és úgy becsülte, hogy a turisták száma 50 százalékkal fog növekedni, mivel nem lesz szükség útlevélre – adta hírül a Rador Rádió Románia.
„Tavaly a Romániából érkező turisták száma 21%-kal nőtt 2022-hez képest. Több mint 354 000 romániai turista érkezett Antalyába 2023-ban. Az idei év első négy hónapjában a Romániából érkező turisták száma 34%-kal nőtt a tavalyi év azonos időszakához képest, és elérte a 13 260-at. Úgy vélem, hogy a turisták száma a vízummentességről szóló döntés után legalább 50%-kal fog növekedni” – mondta a tiszteletbeli konzul.
Fotó: freepik.com
Beken kijelentette, hogy
A kozul arról is beszélt, hogy üdvözli a vízummentességről szóló határozatot, amelynek értelmében a román állampolgárok 180 naponként legfeljebb 90 napra léphetnek be Törökországba személyi igazolványukkal. Úgy nyilatkozott, ez a döntés éppen a nyár kezdete előtt nagyon fontos. „Antalya lesz az a város, amely a legtöbbet profitál majd a vízummentességből, a repülőterünk modernizálásával és bővítésével, jobb és változatosabb szolgáltatásokat kínálva.
Fotó: Rostás Szabolcs
Hakan Saatçioğlu, a szállodákat működtetők szakmai szövetségének elnöke szerint is nagyon fontos a vízummentesség a turizmus számára. „A vízummentességről szóló közelmúltbeli döntés megnövelte az utolsó pillanatban történő foglalások számát, ami hozzájárult az idegenforgalmi ágazat fejlődéséhez. Ez jó lehetőség a román állampolgárok és a turizmus számára” – fejtette ki az elnök.
Recep Tayyip Erdogan török elnök aláírt kedden egy rendeletet, amely szerint a turisztikai célból Törökországba utazó román állampolgárok személyi igazolvánnyal is beléphetnek az országba.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!