Kisakkozzák. A héten eldőlhet, hogy mikor nyithatnak ki a vendéglők belső terei
Fotó: Pixabay
„Bizonyos feltételek között” megnyithatnak szeptember elsejétől a márciusban bezárt vendéglők – lebegtette meg hétfő este Ludovic Orban miniszterelnök a Digi 24 hírtelevízió műsorában. A színházak és mozik nyitásáról is beszélt.
2020. augusztus 25., 07:492020. augusztus 25., 07:49
A kormányfő újfent jelezte, hogy szakemberek álláspontját kérte a vendéglők esetleges megnyitásáról, mint ahogy arról is, hogy erre milyen körülmények között kerülhet sor, és a hét folyamán döntés várható a témában,
Orban nyilatkozata szerint az éttermek belső terei „nagy valószínűséggel” szeptember elsejétől, „bizonyos feltételek között” fogadhatnak újra vendégeket.
„Úgy gondolom, itt fontos, hogy a rendezvényeknek helyet adó termekben legyen mindenki mellett egy-egy szabad szék” – jegyezte meg a téma kapcsán.
Mint ismeretes, a bukaresti kormány folyamatosan elhalasztotta a vendéglők, bárok belső tereinek, illetve a kulturális intézmények megnyitását, ami elégedetlenséget szült az érintettek és a lakosság körében egyaránt.
A kormányzati szereplők hozzá nem értésével és a felelősségvállalás teljes hiányával magyarázza Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az amúgy is nehéz helyzetben lévő vendéglátóipart sújtó beltéri tiltás folyamatos fenntartását.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!