Kisakkozzák. A héten eldőlhet, hogy mikor nyithatnak ki a vendéglők belső terei
Fotó: Pixabay
„Bizonyos feltételek között” megnyithatnak szeptember elsejétől a márciusban bezárt vendéglők – lebegtette meg hétfő este Ludovic Orban miniszterelnök a Digi 24 hírtelevízió műsorában. A színházak és mozik nyitásáról is beszélt.
2020. augusztus 25., 07:492020. augusztus 25., 07:49
A kormányfő újfent jelezte, hogy szakemberek álláspontját kérte a vendéglők esetleges megnyitásáról, mint ahogy arról is, hogy erre milyen körülmények között kerülhet sor, és a hét folyamán döntés várható a témában,
Orban nyilatkozata szerint az éttermek belső terei „nagy valószínűséggel” szeptember elsejétől, „bizonyos feltételek között” fogadhatnak újra vendégeket.
„Úgy gondolom, itt fontos, hogy a rendezvényeknek helyet adó termekben legyen mindenki mellett egy-egy szabad szék” – jegyezte meg a téma kapcsán.
Mint ismeretes, a bukaresti kormány folyamatosan elhalasztotta a vendéglők, bárok belső tereinek, illetve a kulturális intézmények megnyitását, ami elégedetlenséget szült az érintettek és a lakosság körében egyaránt.
A kormányzati szereplők hozzá nem értésével és a felelősségvállalás teljes hiányával magyarázza Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke az amúgy is nehéz helyzetben lévő vendéglátóipart sújtó beltéri tiltás folyamatos fenntartását.
Jelentősen rontott a román gazdaság 2024-es növekedésére vonatkozó előrejelzésein az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön közzétett jelentésében.
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
Tavaly 7042 lej volt a havi bruttó átlagbér Romániában, 916 lejjel, azaz 15 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Csaknem 900 millió lejjel egészíti ki a mezőgazdasági minisztérium költségvetését a kormány a szerdai ülésen.
Év végéig érvényben marad a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (kgfb, RCA) díjának korlátozása.
Az Európai Bizottság a romániai aszálykár után járó kártérítés töredékét fizeti ki az országnak, a bukaresti mezőgazdasági minisztérium által beígért 200 eurós kárpótlás a jövő ködébe vész.
szóljon hozzá!