Fotó: gov.ro
Pozitív hatása lesz a szerdán elfogadott új adórendszernek – írta Mihai Tudose kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalára.
2017. november 10., 09:242017. november 10., 09:24
A szociáldemokrata miniszterelnök szerint az elfogadott adóügyi intézkedéseknek pozitív hozadékai lesznek Romániára nézve, többek közt nagyobb nyugdíjakat fognak jelenteni. Tudose arról biztosított mindenkit, hogy a kormánynak elegendő pénze lesz úgy a lakosság jövedelemnövelését célzó társadalmi programjának megvalósítására, mint a közúti infrastruktúrára, az egészségügyre és az oktatásra szánt befektetésekre.
„Nem hatódunk meg azoktól, akik csak ki akarják vinni a pénzt Romániából. Ha a románok hozzájárulásai révén termelnek nyereséget, ha a kedvező üzleti környezet miatt jöttek Romániába, akkor tiszteljenek minket, mert mi is tiszteljük őket! Ha itt termelnek nyereséget, akkor fizessenek is itt!” – idézte az Agerpres hírügynökség Tudose bejegyzését, amelyben a miniszterelnök ismételten bírálta a profitjukat szerinte külföldre menekítő multinacionális vállalatokat.
A kormányfő hozzátette: az Országos Előrejelzési Bizottság szerint „rekordértékű”, 6,1 százalékos gazdasági növekedésre számíthat az ország. Ugyanezen testület szerint 2017 augusztusára 14 százalékkal nőtt a nettó átlagbért keresők vásárlóereje 2016 augusztusához képest. A szakszervezetek azonban nem osztják a miniszterelnök optimizmusát. A román rendőrség dolgozóinak érdekvédelmi szervezete közölte: azáltal, hogy a munkavállalókra hárítanak minden társadalombiztosítási járulékot, a belügyminisztériumi alkalmazottak bére öt és húsz százalék közötti arányban fog csökkenni a jövő évben.
A romániai lakosság 13 százalékkal többet fog költeni az idei téli ünnepek alatt, de ez nem feltétlenül jelenti a fogyasztás növekedését, inkább az inflációval magyarázható – derül ki a Reveal Marketing Research pénteken közzétett felméréséből.
A 2025-ös évi állami társadalombiztosítási költségvetés elfogadásáig a jelenlegi szinten maradnak a nyugdíjak, és a büdzsé elfogadásáig befagyasztják a fizetéseket a közszférában, és nem jár üdülési csekk a kiszivárgott hírek szerint.
Tiltakoznak a turisztikai ágazat munkáltatói és szakszervezetei a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek esetleges megszüntetése ellen; szerintük egy ilyen intézkedésnek „katasztrofális következményei” lehetnek.
A Transilvania Bank megkezdte több mint 320 000 bankkártya átadását az OTP Bank Románia ügyfelei számára. A bankkártyákat az ügyfelek 2025. március 3-tól használhatják – tájékoztatott pénteken a BT kommunikációs osztálya.
A 2023-as adatok szerint Romániában nőtt a nem alkoholos italok, továbbá a borok és a desztillált alkoholos italok egy főre jutó fogyasztása az előző évhez képest, ám a sörfogyasztás visszaesett – ami összhangban van a nemzetközi tendenciákkal.
Az idei első kilenc hónapban 1,683 millió külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 5,019 milliárd lejt, fejenként 2982,8 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei harmadik negyedévben az előzőhöz viszonyítva 6,4 százalékkal 2582 lejre emelkedett az átlagnyugdíj Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adataiból.
Miután egy nappal korábban még az sem győzte meg a Fitch hitelminősítőt, hogy egy viszonylag nagy parlamenti támogatottságú koalíció tárgyal a kormányalakításról, várható volt, hogy a PSD visszalépése nem marad következmények nélkül a pénzpiacon.
Az OTP Bank Románia 2025. február 28-tól Transilvania Bankká válik – tájékoztatott csütörtökön a BT kommunikációs osztálya.
A kabinet szerdán meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozására vonatkozó intézkedést – számolt be a kormányszóvivő az ülés végén tartott sajtótájékoztatón.
szóljon hozzá!