Sokan vezetnének autót vagy kamiont – legalábbis a keresések szerint
Fotó: Pixabay.com
A nyár eleje óta a sofőr, a menedzser és az egészségügyi asszisztens posztok szerepelnek a három legkeresettebb állás között – derül ki egy online munkaerő-közvetítő platform friss elemzéséből.
2024. augusztus 21., 15:212024. augusztus 21., 15:21
2024. augusztus 21., 15:222024. augusztus 21., 15:22
Az eJobs által összesített adatok szerint – az oldalon 150 000 lekérdezéssel – a sofőri állások voltak a legkeresettebbek a jelentkezők körében, a legtöbben a B kategóriás sofőrök, teherautó-vezetők vagy forgalmazó cégek sofőrei számára kínált lehetőségek iránt érdeklődtek.
ami jelentős növekedést jelent 2024 első hónapjaihoz képest, mivel a jelöltek 115 000 lekérdezést végeztek a platformon ezzel a kulcsszóval.
A dobogó utáni a call center operátor (64 000 keresés) és a mérnöki állás következik – utóbbi esetében az építőmérnök, a gépészmérnök, a szerelőmérnök, a villamosmérnök és a vegyészmérnök szakterületen szeretnének a legtöbben elhelyezkedni.
A call centerekben meghirdetett állások iránt érdeklődők főként a spanyol, olasz, francia és angol nyelvű lehetőségeket keresték.
Az idei első negyedévben 35 000 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal több, mint az előző negyedévben, viszont 12 100-zal kevesebb, mint 2023 első három hónapjában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ami a fizetéseket illeti, a Salario – az eJobs bérösszehasonlítója – adatai szerint a sofőrként foglalkoztatottak nettó átlagfizetése 4 000 lej és 12 000 lej fölött van a nemzetközi útvonalakon dolgozó tehergépkocsi-vezetők esetében.
Az egészségügyi asszisztensek nettó átlagfizetése körülbelül 4800 lej, a call-center operátoroké pedig 3500 lej.
Egy könyvelő átlagfizetése körülbelül 5 000 lej havonta, míg egy humánerőforrás-szakértő körülbelül 4 500 lejt keres havonta.
Egy friss elemzés szerint a romániai fiatalok gyakran váltanak munkahelyet, 25 éves korukig akár hatszor is.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!