Sokan vezetnének autót vagy kamiont – legalábbis a keresések szerint
Fotó: Pixabay.com
A nyár eleje óta a sofőr, a menedzser és az egészségügyi asszisztens posztok szerepelnek a három legkeresettebb állás között – derül ki egy online munkaerő-közvetítő platform friss elemzéséből.
2024. augusztus 21., 15:212024. augusztus 21., 15:21
2024. augusztus 21., 15:222024. augusztus 21., 15:22
Az eJobs által összesített adatok szerint – az oldalon 150 000 lekérdezéssel – a sofőri állások voltak a legkeresettebbek a jelentkezők körében, a legtöbben a B kategóriás sofőrök, teherautó-vezetők vagy forgalmazó cégek sofőrei számára kínált lehetőségek iránt érdeklődtek.
ami jelentős növekedést jelent 2024 első hónapjaihoz képest, mivel a jelöltek 115 000 lekérdezést végeztek a platformon ezzel a kulcsszóval.
A dobogó utáni a call center operátor (64 000 keresés) és a mérnöki állás következik – utóbbi esetében az építőmérnök, a gépészmérnök, a szerelőmérnök, a villamosmérnök és a vegyészmérnök szakterületen szeretnének a legtöbben elhelyezkedni.
A call centerekben meghirdetett állások iránt érdeklődők főként a spanyol, olasz, francia és angol nyelvű lehetőségeket keresték.
Az idei első negyedévben 35 000 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal több, mint az előző negyedévben, viszont 12 100-zal kevesebb, mint 2023 első három hónapjában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ami a fizetéseket illeti, a Salario – az eJobs bérösszehasonlítója – adatai szerint a sofőrként foglalkoztatottak nettó átlagfizetése 4 000 lej és 12 000 lej fölött van a nemzetközi útvonalakon dolgozó tehergépkocsi-vezetők esetében.
Az egészségügyi asszisztensek nettó átlagfizetése körülbelül 4800 lej, a call-center operátoroké pedig 3500 lej.
Egy könyvelő átlagfizetése körülbelül 5 000 lej havonta, míg egy humánerőforrás-szakértő körülbelül 4 500 lejt keres havonta.
Egy friss elemzés szerint a romániai fiatalok gyakran váltanak munkahelyet, 25 éves korukig akár hatszor is.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
szóljon hozzá!