2011. augusztus 31., 14:462011. augusztus 31., 14:46
A Ziarul Financiarnak egy, a tárgyalásokhoz közel álló, névtelenséget kérő forrás azt nyilatkozta: tudomása szerint az UPC és az RCS&RDS úgy döntött, mégsem hajtják végre a tranzakciót. Egy másik forrás szerint az üzlet amiatt bukott meg, hogy a felek eltérően értelmezték az UPC pénzügyi mérlegének bizonyos adatait: „az RCS&RDS új pénzügyi auditálást kért, az UPC azonban erre nem volt hajlandó”. Egy harmadik forrás szerint a megállapodást meghiúsulásához a magyarországi piaccal kapcsolatos nézetkülönbségek is hozzájárultak.
A lap azonban leszögezi, nem világos, hogy a két cég végleg elzárkózott-e a tranzakció lebonyolításától. Mint jelzik: az UPC Románia nem kívánta kommentálni az értesüléseket, az RCS&RDS pedig nem reagált a lap megkeresésére.
A két telekom cég összeolvadásáról az idei év elején jelentek meg információk. A Ziarul Financiar akkor azt írta, hogy a nagyváradi Teszári Zoltán tulajdonában levő RCS&RDS a térség egyik legnagyobb távközlési társaságaként tárgyalásokat kezdeményezett legjelentősebb piaci versenytársa, az amerikai Liberty Global mamutcég által ellenőrzött UPC Románia megvásárlására. A két cég nem erősítette meg a tárgyalások elkezdését: az RCS&RDS nem kommentálta, az UPC Románia pedig folyamatosan tagadta az értesülést.
A médiában és a távközlési piacon a tranzakcióval kapcsolatban megjelent spekulációknak azonban táptalajt biztosított Bogdan Chiriţoiu, a Versenyhivatal elnökének egyik nyilatkozata, aki egy júliusi interjúban elmondta: az UPC és az RCS&RDS véleményezést kértek a hivataltól, hogy jóváhagyna-e vagy sem egy ilyen üzletet.
A mintegy 300 millió dolláros üzlet sikere esetén egy olyan távközlési társaság jött volna létre, amelynek éves bevételei megközelítik az egy milliárd dollárt, előfizetőinek száma a tévé-szegmensben eléri a 4 milliót, a vezetékestelefon-ágazatban az 1,7 milliót, mobiltelefon- és vezetékesinternet-előfizetőié pedig az 1,4 milliót.
A 2010-es éves pénzügyi forgalom alapján a Romániában tevékenykedő telekom cégek rangsorában az RCS&RDS az ötödik, az UPC pedig a hatodik az Orange, a Vodafone, a Romtelecom, illetve a Cosmote után, 418,1 millió, illetve 112 millió eurós forgalommal. A televízió-szolgáltató szegmensben azonban az RCS&RDS a piacvezető, az UPC pedig a harmadik a Romtelecom után. Az UPC egykor a legnagyobb romániai tévészolgáltató volt, az utóbbi években azonban folyamatosan csökkent a piaci részesedése.
A Ziarul Financiar úgy tudja, az UPC Románia anyacége, az amerikai Liberty Global az RCS&RDS-sel elkezdett tárgyalások kudarca után sem tett le arról, hogy kivonuljon a romániai televízió-szolgáltatói piacról. A lap forrásai szerint az amerikaiak most egy befektetési alappal próbálnak megállapodásra jutni az UPC Románia átvételéről.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.