A romániai turisták mintegy 40 millió eurót költöttek a szilveszteri vakációra itthoni és külföldi üdülőhelyeken – közölte kedden az idegenforgalmi vállalkozók szövetsége. Az érdekvédelmi szövetség által ismertetett statisztika szerint a szilveszteri turisták több mint 90 százaléka, 155 ezer ember belföldi üdülőhelyet választott. Ez 7 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. Legtöbben, 55 ezren a falusi turizmust részesítették előnyben. A turisták 8 százalékkal költöttek többet, mint egy évvel korábban, összesen 155 millió lejt.
2017. január 03., 17:312017. január 03., 17:31
2017. január 03., 17:482017. január 03., 17:48
Külföldi szilveszterezési üdülőcsomagot mintegy 10 ezer román turista vásárolt, ami 22 százalékos növekedés éves összevetésben. Ők 6 millió eurót költöttek a szolgáltatások vásárlására, ami 23 százalékos növekedés. A külföldi célpontokat választók többsége a téli sportoknak hódolt, főleg osztrák, francia és olasz síparadicsomokban töltötték a szilvesztert. Visszaesett viszont a city-breakek, azaz a rövid városlátogatások száma, és kevesebben választották a közel- és közép-keleti célpontokat. Megjelentek ugyanakkor új egzotikus úti célok is, mint a Bahama-szigetek, Jamaika, Ausztrália, Dél-Afrika, Vietnám vagy Dubai.
A szövetség szerint megfigyelhető, hogy a romániai turisták többnyire a hazai idegenforgalmi célpontokat választják, és ez a trend várhatóan 2017-ben is fennmarad. Az üdülési csomagok ára átlagban 6 százalékkal került többe 2015 végéhez képest.
A legkeresettebb belföldi célpontok továbbra is a jól bevált üdülőtelepek voltak, de 7 százalékkal többen vakációztak termálvizes fürdőhelyeken, és nőtt a Duna-deltában eltöltött éjszakák száma is, míg a tengerpartra nem mentek többen, mint tavaly. Eközben 5 százalékkal több, mintegy 55 ezer turista szilveszterezett a vidéken található panziókban, hotelekben, a hegyvidéki szállásokon pedig 38 ezer turista várta az új évet.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!