Egyre nagyobb az érdeklődés az elektromos autók iránt
Fotó: Facebook/Emil Boc
Románia a legnagyobb finanszírozó az Európai Unió szintjén, amikor az elektromos és hibrid autók vásárlásának támogatásáról van szó – jelentette ki pénteken Bogdan Balanişcu, a környezetvédelmi, víz- és erdőügyi minisztérium államtitkára.
2023. november 24., 21:452023. november 24., 21:45
,,Az európai országok közül jelenleg Románia nyújtja a legtöbb támogatást nyújtja elektromos vagy hibrid autók vásárlásának ösztönzésére. Ez a támogatás akár 54 000 lej is lehet.
– mondta Bogdan Balanişcu. A politikus szerint a környezetvédelmi minisztérium 250 000 régi autót akar kivonni a forgalomból.
A belügyminisztérium legfrissebb, szeptember elején közzétett adatai szerint 2023 első felében 7811 szén-dioxid-kibocsátás-mentes járművet helyeztek forgalomba Romániában.
Országosan a gépjármű-bejegyzési és jogosítvány-kibocsátó igazgatóság (DRPCIV) munkatársai ebben az időszakban 4884 zöld rendszámtáblát adtak ki. A zöld rendszámok bevezetése óta, azaz 2022-től mostanáig több mint 11 000 ilyen rendszámot adtak ki, írja az Agerpres hírügynökség.
Románia az európai használtautó-piac legkevésbé átlátható országai közé tartozik, emiatt az országban az átlaghoz képest közel 30 százalékkal többet fizetnek az egyébként rejtett hibás járművekért.
Az Európai Autógyártók Szövetségének (ACEA) kedden közzétett adatai szerint októberben 14,1 százalékkal nőtt a forgalomba helyezett új személygépkocsik száma a 2022-es év azonos időszakához képest Európában.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
A baromfihús az elmúlt években a romániaiak preferenciái között az első helyen állt, és ezt a statisztikai adatok is alátámasztják, hiszen a termelés 2023-ban 723.000 tonnára, az átlagos fogyasztás pedig fejenként.évi 28,2 kilogrammra emelkedett.
Lassan itt a fűtési szezon, a földgáz ára pedig emelkedni kezdett Európában – a drágulást a közel-keleti feszültségek táplálja. Sebastian Burduja energiaügyi miniszter azonban igyekszik nyugtatni a kedélyeket.
Közbeszerzési eljárást írt ki a Szeret–Bărăgan öntözési főcsatorna egy 23 kilométeres szakaszára a bukaresti talajjavító ügynökség (ANIF).
szóljon hozzá!