Fotó: Jakab Mónika
Románia az európai használtautó-piac legkevésbé átlátható országai közé tartozik, emiatt az országban az átlaghoz képest közel 30 százalékkal többet fizetnek az egyébként rejtett hibás járművekért – derül ki egy felmérésből, amely az autók meghibásodási előzményeiről és tényleges futásteljesítményéről rendelkezésre álló információkat vizsgálja.
2023. november 22., 18:292023. november 22., 18:29
A felmérésből kiderül: az ilyen információk hiánya akár 27 százalékkal magasabb árat eredményezhet a valós értékhez képest. A tanulmány szerint az eladásra kínált használt autók 59 százaléka esetében volt tetten érhető kisebb vagy nagyobb sérülés, míg az elemzett autók 66 százaléka importált volt. Ami még rosszabb, hogy
A következtetés az, hogy Romániában az egyik legkevésbé átlátható ország Európában, ami a használt autók piacát illeti. A másik oldalon az olyan országok állnak, ahol van erre vonatkozó szabályozás, mint például az Egyesült Királyság, Németország és Svájc, ahol az autók adatai nagyon átláthatóak.
A CarVertical szerint
Jobb a helyzet ugyanakkor az autók életkorát illetően, ami jobb, mint más országokban. A tanulmány szerint a Romániában eladásra kínált használt autók „csupán” valamivel több mint kilenc évesek (9,44 év), ezzel a 12. helyen áll az ország a 25 vizsgált autópiac közül.
Ez főleg az értük kifizetett árra hat ki, hiszen a piaci elemzések azt mutatják, hogy egy visszatekert kilométerórával rendelkező autót a valós értékénél 20 százalékkal drágábban lehet eladni. Az egyetlen jó hír, hogy a visszatekert kilométerek értéke alacsonyabb az európai átlagnál. A tanulmány azonban rámutat, hogy minden 100 000 visszatekert kilométer után a vevő mintegy 2000 euróval többet költhet az autóra anélkül, hogy ismerné a valós adatokat.
Romániánál csak négy exszovjet tagállam, Ukrajna és a balti államok kevésbé átláthatóak. Ugyanakkor a nagyfokú átláthatósággal rendelkező országok közé tartoznak azok, amelyekben nagyon alacsony a használt autók behozatala: az Egyesült Királyság, Németország és Svájc, amelyek általában a hazai piacról fedezik a használt autók iránti igényüket.
Az autópiaci átláthatósági indexet 24 európai országban és az Egyesült Államokban vizsgálták 12 hónapon keresztül. A kutatás a carVertical ügyfelei által vásárolt autókról készült tényleges jelentések adatain alapul, és
A kilométeróra-csalásra vonatkozó tanulmányhoz 11 európai országot vizsgáltak, ezek Ukrajna, Lengyelország, Románia, Magyarország, Szlovákia, Lettország, Csehország, Szerbia, Litvánia, Olaszország és az Egyesült Királyság.
A postai szolgáltatások, a légi szállítás és a burgonya drágult meg a legnagyobb mértékben 2024 augusztusában 2023 augusztusához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szerdán közzétett adataiból.
Üres az államkassza: az RMDSZ szerint legalábbis ez derül ki abból a péntek délután közzétett kormányrendeletből, amely kimondja, hogy számos beruházási program finanszírozását felfüggesztik. Cseke Attila szenátor szerint cégek egész sora juthat csődbe.
Újfajta húskészítményekből álló e-mentes termékcsaláddal növelné forgalmát a magyarországi piacon a sepsiszentgyörgyi Bertis csoport.
Mintegy 55 milliárd lejjel, azaz 11 milliárd euróval gazdagodott a 16 erdélyi megye az Európai Unió 2014-2020 közötti támogatási ciklusában, a 2023 végéig kifutott pályázatoknak köszönhetően.
Az euróövezet és az Európai Unió gazdasága a második negyedévben enyhén növekedett az előző negyedévhez képest, míg Románia gazdasági teljesítményének növekedése a legszerényebb volt az Unióban.
Az Európai Bizottság a közeljövőben gyökeresen átalakítaná az uniós agrártámogatási rendszert, elsősorban a területalapú támogatások összege és kedvezményezettjei változnának meg.
Magyarország jól kiépített autópálya-hálózattal rendelkezik, azonban mindezek bővítése már régóta tervben van. Összeállításunkban számba vesszük a magyar sztrádahálózat fejlesztési terveit.
Hamarosan munkára készen áll a harmadik és negyedik alagútfúró óriásgép is, amelyeket a Brassó és Segesvár között épülő új vasútvonalon vetnek be.
Még tanévkezdés előtt folyósítják a gyermekeknek járó különböző támogatásokat – közölte csütörtökön az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) a Facebook-oldalán.
Kilencmilliárd lejes többletbevételt remél a megugró költségvetési hiánnyal küzdő román kormány a szerdán elfogadott, adóamnesztiát és a költségvetési kiadások lefaragását tartalmazó rendelete gyakorlatba ültetésétől.
szóljon hozzá!