Tánczos Barna (jobbról a második) szerint továbbra is rendelkezésre állnak majd EU-s források
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
Elfogadta az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin Tanács) az ország középtávú költségvetési-strukturális tervére és a túlzottdeficit-eljárásra vonatkozó ajánlásokat.
2025. január 21., 17:002025. január 21., 17:00
Romániát Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes és pénzügyminiszter képviselte a brüsszeli ülésen, ahol kedden jóváhagyták a 7 éves kiigazítási időszakot, valamint az előirányzott reformokat és beruházásokat. „Románia bizalmat kapott az EU Tanácsától a fokozatos költségvetési konszolidáció megvalósításához.
Ez a fokozatos csökkentés lehetővé teszi a beruházások folytatását, a gazdasági növekedés támogatását, és világos utat jelöl ki az állam karcsúsítására” – nyilatkozta Tánczos Barna az Ecofin Tanács ülését követően.
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben rámutatott, a terv jóváhagyása elhárítja az európai uniós források felfüggesztésének kockázatát, így
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták. Emellett a kiemelt témák között volt az európai vállalkozásokra vonatkozó szabályozások egyszerűsítése. „Nem nyomoríthatjuk meg a vállalkozásokat túlzott szabályokkal és bürokratikus terhekkel, mert ezzel veszélyeztetjük versenyképességüket, és akadályozzuk őket a fejlődésben. Az Európai Unió szintjén is egyre többen ismerik fel, amit az RMDSZ programjában mondtunk, hogy csökkenteni kell különösen a kis- és középvállalkozások terheit. Ma Brüsszelben is kiemeltem, könnyen alkalmazható, egyszerűbb szabályokra van szükség, amelyeket az Európai Bizottság remélhetőleg mielőbb előterjeszt” – hangsúlyozta Tánczos Barna.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint az idei első negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt csökkent a GDP-arányos költségvetési hiány az előző három hónaphoz képest.
A központi költségvetési intézmények tartozása májusban 4,33 százalékkal 620,7 millió lejre nőtt az áprilisi 594,9 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adataiból.
Az Egyesült Államok meg fogja kötni a kereskedelemről szóló megállapodást az Európai Unióval és további fontos partnereivel – hangoztatta Howard Lutnick kereskedelmi miniszter vasárnap.
Továbbra is a használt autók a kelendőbbek a romániai lakosság körében, változatlanul a BMW a legnépszerűbb, de a dízelek egyre jobban visszaszorulnak – derül ki az ország legnagyobb autóértékesítő platformjának számító Autovit.ro friss elemzéséből.
Az év első öt hónapjában 3,151 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,7 százalékkal (54 500 toe) kevesebbet, mint 2024 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) szombaton közölt adataiból.
A pénzügyminisztérium szombaton közzétett adatai szerint márciusban az előző havi 990,84 milliárd lejről 998,617 milliárd lejre nőtt az államadósság.
Részben újraindította a termelést a marosvásárhelyi Azomureș vegyi üzem: beindította az egyik ammóniaüzemét, amely egy köztes nyersanyag, amely lehetővé teszi az NPK műtrágyák, az ammónium-nitrát és a nitrokalcium előállítását.
Továbbra is a főváros és a nyugati megyék uralják a rangsort a fizetések földrajzi összevetésében egy állásközvetítő platform adatai szerint.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
szóljon hozzá!