Tánczos Barna (jobbról a második) szerint továbbra is rendelkezésre állnak majd EU-s források
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
Elfogadta az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin Tanács) az ország középtávú költségvetési-strukturális tervére és a túlzottdeficit-eljárásra vonatkozó ajánlásokat.
2025. január 21., 17:002025. január 21., 17:00
Romániát Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes és pénzügyminiszter képviselte a brüsszeli ülésen, ahol kedden jóváhagyták a 7 éves kiigazítási időszakot, valamint az előirányzott reformokat és beruházásokat. „Románia bizalmat kapott az EU Tanácsától a fokozatos költségvetési konszolidáció megvalósításához.
Ez a fokozatos csökkentés lehetővé teszi a beruházások folytatását, a gazdasági növekedés támogatását, és világos utat jelöl ki az állam karcsúsítására” – nyilatkozta Tánczos Barna az Ecofin Tanács ülését követően.
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben rámutatott, a terv jóváhagyása elhárítja az európai uniós források felfüggesztésének kockázatát, így
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták. Emellett a kiemelt témák között volt az európai vállalkozásokra vonatkozó szabályozások egyszerűsítése. „Nem nyomoríthatjuk meg a vállalkozásokat túlzott szabályokkal és bürokratikus terhekkel, mert ezzel veszélyeztetjük versenyképességüket, és akadályozzuk őket a fejlődésben. Az Európai Unió szintjén is egyre többen ismerik fel, amit az RMDSZ programjában mondtunk, hogy csökkenteni kell különösen a kis- és középvállalkozások terheit. Ma Brüsszelben is kiemeltem, könnyen alkalmazható, egyszerűbb szabályokra van szükség, amelyeket az Európai Bizottság remélhetőleg mielőbb előterjeszt” – hangsúlyozta Tánczos Barna.
Már a második egymást követő évben az Apple a világ legértékesebb márkája a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2025-ös Global 500 ranglistája alapján.
Az IT-szektorban érdekelt cégek átlagosan a profit 26,7 százalékát veszíthetik el az ágazati adókedvezmények megszüntetése nyomán az előzetes becslések szerint.
Románia 17 repülőterének összesített utasforgalma a múlt évben közel 6 százalékkal nőtt 2023-hoz képest és 12 százalékkal 2019-hez képest – tájékoztatott kedden a Romániai Repülőterek Szövetsége (AAR).
A múlt év első 11 hónapjában Románia 2,456 millió tonna kőolaj-egyenérték (toe) nyersolajat termelt, 106.500 toe-vel (4,2 százalékkal) kevesebbet, mint 2023 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett adataiból.
Visszaelőzött és ismét „Európa-bajnok” lett a Dacia Sandero egy olyan fura versenyben, amelyben a román kisautó az amerikai óriás háromszor drágább elektromos luxusgépkocsiját, a Tesla Model Y-t győzte le a kontinens legkelendőbb négykerekűjeként.
Egy szélsőjobboldali elnök megválasztása komoly és azonnali következményekkel járna mindenki pénztárcájára nézve – figyelmeztet Valentin Lazea, a Román Nemzeti Bank (BNR) vezető közgazdásza.
Az ukrajnai háború 2022-ben 1,6 százalékponttal fogta vissza a román gazdaság növekedését, és közel 1 százalékponttal növelte az inflációt – állapította meg a Román Nemzeti Bank (BNR) honlapján hétfőn közzétett tanulmány.
A tavalyi év első 11 hónapjában a nyers adatok szerint 5 százalékkal, a szezonálisan kiigazított adatok szerint 3,9 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest – közölte a statisztikai intézet.
Ismét drágították a benzint és a gázolajat a romániai kőolajipari társaságok, idén immár hatodjára. Az üzemanyag ára az év eleje óta több mint 30 banival emelkedett.
A tavalyi évben hasított a Temu kínai webáruház Romániában, a többnyire ruházati cikkeket, kiegészítőket kínáló Sheinnel egyetemben napi nagyjából negyedmillió, Kínából érkezett csomagot szállítottak ki a futárszolgálatok.
szóljon hozzá!