Tánczos Barna (jobbról a második) szerint továbbra is rendelkezésre állnak majd EU-s források
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
Elfogadta az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsa (Ecofin Tanács) az ország középtávú költségvetési-strukturális tervére és a túlzottdeficit-eljárásra vonatkozó ajánlásokat.
2025. január 21., 17:002025. január 21., 17:00
Romániát Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes és pénzügyminiszter képviselte a brüsszeli ülésen, ahol kedden jóváhagyták a 7 éves kiigazítási időszakot, valamint az előirányzott reformokat és beruházásokat. „Románia bizalmat kapott az EU Tanácsától a fokozatos költségvetési konszolidáció megvalósításához.
Ez a fokozatos csökkentés lehetővé teszi a beruházások folytatását, a gazdasági növekedés támogatását, és világos utat jelöl ki az állam karcsúsítására” – nyilatkozta Tánczos Barna az Ecofin Tanács ülését követően.
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták
Fotó: Facebook/Tánczos Barna
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményben rámutatott, a terv jóváhagyása elhárítja az európai uniós források felfüggesztésének kockázatát, így
Az ülésen további 20 tagállam középtávú költségvetési-strukturális terveire vonatkozó ajánlásokat is elfogadták. Emellett a kiemelt témák között volt az európai vállalkozásokra vonatkozó szabályozások egyszerűsítése. „Nem nyomoríthatjuk meg a vállalkozásokat túlzott szabályokkal és bürokratikus terhekkel, mert ezzel veszélyeztetjük versenyképességüket, és akadályozzuk őket a fejlődésben. Az Európai Unió szintjén is egyre többen ismerik fel, amit az RMDSZ programjában mondtunk, hogy csökkenteni kell különösen a kis- és középvállalkozások terheit. Ma Brüsszelben is kiemeltem, könnyen alkalmazható, egyszerűbb szabályokra van szükség, amelyeket az Európai Bizottság remélhetőleg mielőbb előterjeszt” – hangsúlyozta Tánczos Barna.
Elkezdődhet az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya Bisztraterebes és Bihar közötti szakaszának építése, miután a közúti beruházásokért felelős társaság szerdán kiadta az engedélyt a munkálatok elindítására.
Idén júniusban 4 693 581 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 4132-vel többet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2766 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Az APIA igazolásokat állít ki az állattartó gazdálkodóknak, akik banki hiteleket szeretnének igénybe venni a folyó tevékenységeik finanszírozására.
Tíz százalékkal csökkentik a fizetésüket a román állami vasúttársaság utasszállító részlege (CFR Călători), valamint a vasúti infrastruktúrát kezelő vállalat (CFR Infrastructură) igazgatói – jelentette be szerdán Ciprian Șerban közlekedésügyi miniszter.
Romániában 266 állami vállalat összesen 2,5 milliárd lejes veszteséget termel, és ebből 2 milliárd lejt hét olyan vállalat, amely eközben állami támogatásban is részesült – vont mérleget Dragoș Anastasiu miniszterelnök-helyettes.
Románia számos fontos erőforrással rendelkezik, de ezeket nem használja ki eléggé a modern iparban – jelentette ki Radu Miruță gazdasági miniszter.
A különleges nyugdíjak reformja valószínűleg a harmadik deficitcsökkentő intézkedéscsomagban kap majd helyet – jelentette ki kedden Tánczos Barna RMDSZ-es miniszterelnök-helyettes az RFI műsorában.
Idén az Anghel Saligny program beruházási projekteknek csak 35 százaléka fog megvalósulni – jelentette be Ilie Bolojan miniszterelnök. A hatóságoknak és az építkezőknek máris jelezték mondták, hogy állítsák le a munkálatokat.
A politikai stabilitás az egyik legfontosabb mutató, amelyet a pénzpiacok, az Európai Bizottság, a partnerországok vagy a befektetők figyelembe vesznek az ország helyzetének megítélésekor – jelentette ki Ilie Bolojan kormányfő.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint az idei első negyedévben az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt csökkent a GDP-arányos költségvetési hiány az előző három hónaphoz képest.
szóljon hozzá!