Fotó: A szerző felvétele
2009. május 19., 09:322009. május 19., 09:32
Ilie Bolojan polgármester elmondta: régi gondja a megyeszékhelynek, hogy a sportklub támogatására nagyon kevés pénz jut a városkasszából. Amint arról már beszámoltunk, a zsinórban háromszor bajnoki címet szerző pólócsapatban még tavalyról is maradtak el fizetések, ezért a játékosoknak kiutalt pénzjutalmat is a klub saját büdzséjéből kellett kiadni.
Emiatt a polgármester régóta tervez szponzorokat bevonni a sportklub támogatásába. Május elsejétől már két vállalkozás is besegít a vízilabdázók finanszírozásába: a Galassini két, a Luxten pedig egy játékos havi fizetését vállalta magára.
Az RCS&RDS-sel kötött mostani megegyezés azonban ennél sokkal nagyobb összegekről szól. A cég saját becslése szerint az önkormányzat az összes általa fenntartott közintézménnyel együtt havonta körülbelül százezer új lejt költ telefonálásra, beleértve a vezetékes és a mobiltelefonon bonyolított beszélgetéseket is.
Jelenleg a földi telefonvonalakat a Romtelecom működteti, a mobilokat pedig különböző társaságok. Az RCS&RDS most megígérte, az összes számot átveszi, mégpedig változatlanul. A számlát a megszokott módon kiállítják, de a kifizetés után számított tíz napon belül az visszakerül a VSK vagy a kórházak számlájára, hogy pontosan milyen célból, arról mindig az aktuális hónapban egyeztetnek majd. „Hosszú távú együttműködésben gondolkodunk” – mondta Mircea Mihăilă, a cég regionális koordinátora.
„Azt szeretnénk, ha a VSK bajnok pólósainak végre nem azon kellene majd gondolkodniuk, hogy vajon jövőre lesz-e még pénz a klub fenntartására, vagy megkapják-e a fizetéseiket, hanem a teljesítményre koncentrálhatnának” – fogalmazott a polgármester.
Elmondása szerint a megegyezést úgy sikerült nyélbe ütni, hogy ő maga több céget is megkeresett, hogy a városkasszába, főleg a VSK támogatásába besegítsen, s az RCS&RDS hozakodott elő a rendhagyó megoldással. A szerződés a következő ülésen kerül majd a helyi képviselő-testület asztalára.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.