Még nem késő. Január 16-áig lehet iktatni az előírt módosításokat
Fotó: Thomas Campean
A szakember szerint rendet tesz az egyéni vállalkozások és a vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélyek háza táján a január 16-ától hatályba lépő rendelkezés, ami szerint csökken a lehetséges tevékenységi köreik száma.
2019. január 10., 12:202019. január 10., 12:20
2019. január 10., 12:232019. január 10., 12:23
A vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélyek (PFA) és az egyéni vállalkozók (II) legkésőbb január 16-ig kérvényezhetik a cégbíróságtól a tevékenységi köreik módosítását, amennyiben ezt elmulasztják, törlik őket a cégjegyzékből – hívja fel a figyelmet közleményében az üzleti szféráért felelős minisztérium.
Mint emlékeztetnek, a 2016/182-es törvény még 2017. január 17-én hatályba lépett, ám két évvel elhalasztották az alkalmazását, hogy mindenki fel tudjon készülni. A jogszabály értelmében
az egyéni vállalkozóknál ez elérheti a tízet. Ugyanakkor a vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélynek legtöbb három, egyéni munkaszerződéssel alkalmazott munkavállalója lehet, az egyéni vállalkozásoknál pedig ez legtöbb nyolc alkalmazottat jelent.
A cégbíróság honlapján amúgy megtekinthető azoknak a vállalkozásoknak a jegyzéke, amelyek nem teljesítették kötelezettségüket.
„Ez a szabályozás rendet tesz, és megerősíti az egyszerűség elvét. Ha valaki az egyszerűsített vállalkozási forma mellett dönt, akkor az legyen valóban az. Ne legyen száz tevékenységi kódja, és száz alkalmazottja. Ezentúl valóban látszani fog a különbség az egyszerűsített vállalkozási formák – az vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélyek, egyéni vállalkozók – és a cégek között” – értékelt a Krónika megkeresésére Debreczeni László sepsiszentgyörgyi adószakértő. Hozzátette, ebben a szabályozásban nem lát semmilyen megszorítást, hiszen még a tíz tevékenységi terület is sok egy egyéni vállalkozásnak.
„Két évet adott a kormány, hogy a vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélyek és az egyéni vállalkozók egyszerűsítsék a tevékenységüket. Aki még nem lépett, igyekeznie kell” – szögezte le a szakember.
Alig néhány olyan ország található még Európában, ahol édesebb egy Fanta Orange, mint Romániában. Nálunk csaknem háromszor annyi cukrot tartalmaz ugyanaz az üdítő, mint például a Horvátországban forgalmazott verzió.
Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy hétfőn találkozót tart az üzleti szféra képviselőivel az esetleges 2025-ös adóintézkedésekről, ugyanakkor megbeszélést kezdeményez a jelenleg 175 milliárd lejre becsült hátralékok behajtásáról.
„Egyetlen nyugdíj sem csökken. Hadd legyek nagyon világos. Egyetlen nyugdíjas sem fog szeptemberben alacsonyabb nyugdíjat kapni, mint augusztusban” – jelentette ki immár sokadjára Simona Bucura-Oprescu munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját.
Elképesztő, 3000 lejt közelítő összegbe is belekerülhet egy igazolás, amelyet a nyugdíj újraszámításához megkövetelnek az állami hatóságok, emiatt a munkaügyi minisztérium a Versenytanácshoz fordul.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
Éjszakánként és személyenként 38 lejes kezdőáron kínál szállást a turistáknak a román tengerparti hotelek egy része a szeptember 1–30. között zajló Tengerpart mindenkinek elnevezésű program keretében.
Az állategészségügyi hatóság fellépésének köszönhetően nem terjedt át újabb megyékre a juhpestis, ennek ellenére az exportlehetőségek beszűkültek. A védőoltás kötelezővé tételével Románia három évre le kellene mondjon az élőállatexportról.
A Nestlé immár hetedik éve vezeti az élelmiszermárkák globális rangsorát, annak ellenére, hogy az elmúlt év során értéke 7 százalékkal, 20,8 milliárd dollárra csökkent – áll a Brand Finance brit piackutató és üzleti tanácsadó vállalat honlapján.
A nyár eleje óta a sofőr, a menedzser és az egészségügyi asszisztens posztok szerepelnek a három legkeresettebb állás között – derül ki egy online munkaerő-közvetítő platform friss elemzéséből.
szóljon hozzá!