Fotó: Barabás Ákos
A romániaiak 2022-ben 6,3 milliárd eurót költöttek online vásárlásra, 100 millió euróval többet, mint az előző évben – derül ki a GPeC és a Romániai Online Áruházak Szövetségének (ARMO) pénteken közzétett jelentéséből.
2023. március 17., 12:082023. március 17., 12:08
Az elemzésről beszámoló közlemény emlékeztetett arra, hogy az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint tavaly a romániai internethasználók 66 százaléka legalább egy online vásárlást lebonyolított, ami 8,7 százalékpontos növekedés a 2021-es 57,3 százalékhoz képest. Ezen a téren Románia megelőzte Bulgáriát (41 százalék), Törökországot (42) és Olaszországot (49) az Eurostat szerint.
Ugyanakkor a GPeC megrendelésére készült tavaly szeptemberi felmérés szerint
és 25 százalékok nem csak hazai, hanem európai webáruházaktól is rendelt termékeket – mutat rá az Agerpres.
Az Eurostat szerint a 2012-2022 között eltelt évtizedben az EU tagállamai közül
Tavaly a 16 és 74 év közötti uniós polgárok 91 százaléka használt internetet, a 75 százalékuk online vásárlásra is, az arányuk pedig 20 százalékponttal nőtt a 2012-es 55 százalékhoz képest.
Uniós szinten a leggyakrabban ruházatot (beleértve a sportruházatot is), cipőket és a kiegészítőket vásároltak az internethasználók, az online vásárlók 42 százaléka rendelt ilyen termékeket. A hordozható számítástechnikai eszközök után következtek az éttermek, gyorsétteremláncok és vendéglátóipari szolgáltatások (19 százalék), kozmetikumok (17), bútorok, lakberendezési tárgyak és kertészeti termékek (16), könyvek, magazinok vagy újságok (14), sporteszközök (a sportruházat kivételével, 14).
Ugyanakkor 2Performant adatai szerint
A mobiltelefonon lebonyolított tranzakciók esetében az átlagösszeg 46,48 euró volt, szinte ugyanakkora, mint az előző évben.
Tavaly a romániak 76,7 százaléka, 2021-ben pedig a 69,8 százaléka használt mobiltelefont online vásárlásra.
Csütörtöki ülésén a kormány december 19-ig meghosszabbította azt az időszakot, ameddig az adófizetők a részleges adóamnesztia kedvezményeivel élve törleszthetik az adóhátralékaikat.
Soha nem látott magasságokba röpítette Donald Trump győzelme a bitcoint és más kriptovaluták árfolyamát. Szakértővel jártuk körbe az árrobbanás körülményeit, a várható trendeket.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány az akkumulátoros energiatárolás és a szivattyús-tározós erőművek támogatásáról – számolt be Sebastian Burduja.
Hárommillió lejjel kiegészítette a kormány csütörtöki ülésén a burgonyatermesztőket támogató program költségvetését – közölte a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány jóváhagyja Románia 2025–2035-ös energiastratégiáját, és a kiszolgáltatott fogyasztók védelme érdekében meghosszabbítja az energiaár-sapkára vonatkozó intézkedést – jelentette be csütörtökön a miniszterelnök.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
szóljon hozzá!