Fotó: Barabás Ákos
A romániaiak 2022-ben 6,3 milliárd eurót költöttek online vásárlásra, 100 millió euróval többet, mint az előző évben – derül ki a GPeC és a Romániai Online Áruházak Szövetségének (ARMO) pénteken közzétett jelentéséből.
2023. március 17., 12:082023. március 17., 12:08
Az elemzésről beszámoló közlemény emlékeztetett arra, hogy az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint tavaly a romániai internethasználók 66 százaléka legalább egy online vásárlást lebonyolított, ami 8,7 százalékpontos növekedés a 2021-es 57,3 százalékhoz képest. Ezen a téren Románia megelőzte Bulgáriát (41 százalék), Törökországot (42) és Olaszországot (49) az Eurostat szerint.
Ugyanakkor a GPeC megrendelésére készült tavaly szeptemberi felmérés szerint
és 25 százalékok nem csak hazai, hanem európai webáruházaktól is rendelt termékeket – mutat rá az Agerpres.
Az Eurostat szerint a 2012-2022 között eltelt évtizedben az EU tagállamai közül
Tavaly a 16 és 74 év közötti uniós polgárok 91 százaléka használt internetet, a 75 százalékuk online vásárlásra is, az arányuk pedig 20 százalékponttal nőtt a 2012-es 55 százalékhoz képest.
Uniós szinten a leggyakrabban ruházatot (beleértve a sportruházatot is), cipőket és a kiegészítőket vásároltak az internethasználók, az online vásárlók 42 százaléka rendelt ilyen termékeket. A hordozható számítástechnikai eszközök után következtek az éttermek, gyorsétteremláncok és vendéglátóipari szolgáltatások (19 százalék), kozmetikumok (17), bútorok, lakberendezési tárgyak és kertészeti termékek (16), könyvek, magazinok vagy újságok (14), sporteszközök (a sportruházat kivételével, 14).
Ugyanakkor 2Performant adatai szerint
A mobiltelefonon lebonyolított tranzakciók esetében az átlagösszeg 46,48 euró volt, szinte ugyanakkora, mint az előző évben.
Tavaly a romániak 76,7 százaléka, 2021-ben pedig a 69,8 százaléka használt mobiltelefont online vásárlásra.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!