Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
Művészeti és tehetségkutató verseny résztvevőjének támogatását kérik legújabb átverési kísérletükben a csalók. Csalási kísérletükhöz a közösségi hálót és különböző internetes alkalmazásokat használnak.
Az álhírek és a félretájékoztatás egyre nagyobb problémát jelent az internet világában, ezért fontos, hogy a szülők segítsenek a gyerekeknek eligazodni a hírek és álhírek sűrűjében.
Romániában közel 800 ezer személy soha nem használta az internetet – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) friss adataiból.
Már 12 éves gyerekek is radikalizálódnak az interneten – kongatja meg a vészharangot a Five Eyes Intelligence Alliance pénteken közzétett, a fiatalok radikalizálódásáról szóló elemzése.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A Román Hírszerző Szolgálattól (SRI) kapott válasz alapján úgy tűnik, hogy nem bukkantak Romániával szemben ellenséges külső szereplők által irányított propaganda vagy dezinformáció nyomaira – tájékoztatott kedden Ioan Chirteș, a Román Hírszerző Szolgálat ellenőrzésével foglalkozó parlamenti bizottság elnöke.
Egy kiberbiztonsággal foglalkozó nemzetközi platform információi szerint hackertámadás érte az ország egyik legnagyobb információtechnológiai vállalatát, az NTT Data Romániát.
Romániában jelenleg a háztartások 80 százalékának van vezetékes internetkapcsolata, amelyeknek a 93 százaléka optikai szálas – jelentette ki egy csütörtöki szakmai konferencián Marius Săceanu, az országos távközlési hatóság (ANCOM) főtitkára.
Június elsejétől interneten keresztül is igényelhetik az autóvezetői engedély másolatát, akiknek elveszett vagy megsérül a jogosítványa – közölte a belügyminisztérium.
A romániai lakosság a digitalizációért felelős minisztérium honlapján töltheti fel az interneten rosszindulatú céllal terjesztett, digitálisan manipulált audio/videó tartalmakra (deepfake) vonatkozó panaszokat.
Jóváhagy a kormány csütörtöki ülésén egy közel 100 millió eurós beruházást, amelynek keretében országszerte mintegy 1000 településen építenek ki nagysebességű internetkapcsolatot biztosító hálózatot.
Bár a romániai lakosság számottevő hányada rendszeresen használja az internetet, nagyon sokan fittyet hánynak a kiberbiztonságra – irányítja rá a figyelmet egy friss elemzés.
Egyre szélesebb körben terjed a „szextorzió” (angolul sextorsion), az a zsarolási módszer, amikor az embereket szexualitással összefüggésbe hozható, valódi vagy hamis fotók közzétételével fenyegetik, ha nem fizetnek.
Az Eurostat frissen közölt statisztikája szerint 2022-ben az Európai Unió lakosságának 65 százaléka nézett tévét online, illetve élvezte a streaming-szolgáltatók gazdag műsorkínálatát.
Bár pár éve Románia az internetsebességi ranglisták élén állt, ma már világszinten az első tíz ország között sem szerepel. A dobogóra egyetlen európai ország sem léphetett fel, Katar, az Egyesült Arab Emírségek és Kuwait mindenkit leköröz.
Egyre gyakrabban látni a közösségi médiában – elsősorban Facebook-bejegyzések kommentszekciójában –, hogy emberek kölcsönöket ajánlanak „hihetetlenül” kedvező feltételekkel.
Az eMAG vállalat vizuális arculatát másoló adathalász álüzenetekre figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).