Fotó: Pixabay
Rendkívül alacsony jövedelmet vallanak be az adóhatóságnak (ANAF) a romániai fogorvosok, miközben köztudott, hogy országos szinten a rendkívül jól kereső réteghez tartoznak.
2023. január 25., 21:572023. január 25., 21:57
A bejelentett keresetek átlaga csupán havi 2581 lej, ráadásul az érintettek 76 százaléka a bruttó éves minimálbér (27 600 lej) alatti összeget jelentett 2021-ben az ANAF-nak – derül ki a Profit.ro portál elemzéséből. Nem véletlen, hogy az adóhatóság a tavalyi év végén úgy döntött, a fogorvosokra is kiterjeszti tájékoztató kampányát, amelyet eredetileg a magánórákból adózatlan jövedelemre szert tevő pedagógusok körében indított.
Lucian Heiuș, az ANAF elnöke a portálnak elmondta, a legfrissebb, 2021-es adatok szerint
„Az adóhatóság kockázatelemzése magasfokú összeegyeztethetetlenséget jelzett ebben a tevékenységi ágazatban. Személyre szabott értesítőket, útmutatókat küldünk, megpróbáljuk a nagy nyilvánosság előtt jelezni, mi a teendőjük. Itt is természetes, hogy a szolgáltatások haszonélvezőinek nyugtát kell igényelniük, amikor fizetnek” – nyilatkozta Lucian Heiuș.
A Profit.ro szerint az ANAF elnöke nem kívánt arra a kérdésre válaszolni, hogy terveznek-e ellenőrzéseket a be nem vallott jövedelmek olyan területein, mint a magánórák, albérletek, fogorvosi szolgáltatások: Heiuș a megelőzés, tájékoztatás fontosságát hangsúlyozta.
Egyébként a BestJobs állásközvetítő portál korábbi jelentése szerint egy fogorvos havi nettó 2000-3000 euró, azaz 10-15 ezer lej között kereshet Romániában.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
szóljon hozzá!