Fotó: Pixabay
Rendkívül alacsony jövedelmet vallanak be az adóhatóságnak (ANAF) a romániai fogorvosok, miközben köztudott, hogy országos szinten a rendkívül jól kereső réteghez tartoznak.
2023. január 25., 21:572023. január 25., 21:57
A bejelentett keresetek átlaga csupán havi 2581 lej, ráadásul az érintettek 76 százaléka a bruttó éves minimálbér (27 600 lej) alatti összeget jelentett 2021-ben az ANAF-nak – derül ki a Profit.ro portál elemzéséből. Nem véletlen, hogy az adóhatóság a tavalyi év végén úgy döntött, a fogorvosokra is kiterjeszti tájékoztató kampányát, amelyet eredetileg a magánórákból adózatlan jövedelemre szert tevő pedagógusok körében indított.
Lucian Heiuș, az ANAF elnöke a portálnak elmondta, a legfrissebb, 2021-es adatok szerint
„Az adóhatóság kockázatelemzése magasfokú összeegyeztethetetlenséget jelzett ebben a tevékenységi ágazatban. Személyre szabott értesítőket, útmutatókat küldünk, megpróbáljuk a nagy nyilvánosság előtt jelezni, mi a teendőjük. Itt is természetes, hogy a szolgáltatások haszonélvezőinek nyugtát kell igényelniük, amikor fizetnek” – nyilatkozta Lucian Heiuș.
A Profit.ro szerint az ANAF elnöke nem kívánt arra a kérdésre válaszolni, hogy terveznek-e ellenőrzéseket a be nem vallott jövedelmek olyan területein, mint a magánórák, albérletek, fogorvosi szolgáltatások: Heiuș a megelőzés, tájékoztatás fontosságát hangsúlyozta.
Egyébként a BestJobs állásközvetítő portál korábbi jelentése szerint egy fogorvos havi nettó 2000-3000 euró, azaz 10-15 ezer lej között kereshet Romániában.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!