2009. május 11., 10:472009. május 11., 10:47
A cél a bevételek, költségek és kockázatok optimalizálása, a módszer a tevékenységi körök alapján kialakított úgynevezett divíziós irányítási rendszer meghonosítása földrajzi helytől függetlenül. A UniCredit a legnagyobb bankcsoport Közép- és Kelet-Európában: a cégnek 19 országban összesen több mint négyezer fiókja működik. A térségbeli érdekeltségek jelenleg külön egységként tagozódnak be a csoportba.
Ez a „CEE-Division”, vagyis közép-kelet-európai divízió, amelyet Bécsből irányítanak. A felvásárlások és egyesülések egész sorából az utóbbi években kinőtt konszern szerkezete most kristályosodik ki, ez a folyamat azonban nem a regionális elvet követi. A struktúra alapja az üzletág, illetve az ügyfél típusa.
Az úgynevezett Retail divízió a lakossági ügyfelekkel és kisvállalatokkal folytatott kapcsolatokat fogja egybe. A nagyvállalati ügyfelek a Corporate divízióhoz tartoznak, a befektetési banki területet pedig az Investment Banking elnevezésű divízió irányítja, melyeket most egybeolvasztottak, az új szervezeti egység központja München.
Az igen jelentős vagyonnal rendelkező ügyfeleket kiszolgáló úgynevezett magánbanki üzletágnak is külön divíziója lesz milánói központtal, Private Banking névvel. Ebbe a szerkezetbe épülnek be a közép- és kelet-európai térség hat kijelölt országában működő UniCreditn leánybankok.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.