Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A legnagyobb különbség, amelyet a magánszemélyek augusztusi ellenőrzése során felfedeztek a bevallott és az Országos Adóhatóság (ANAF) által becsült jövedelem között, 4,5 millió lej volt – jelentette be egy pénteki sajtótájékoztatón az ANAF elnöke.
2022. szeptember 09., 15:562022. szeptember 09., 15:56
2022. szeptember 09., 17:022022. szeptember 09., 17:02
Lucian Ovidiu Heiuş elmondta, az ANAF folytatta augusztusban a magánszemélyek körében egy hónappal korábban elkezdett ellenőrzéseket. Az augusztusi vizsgálódások során összesen 18,9 millió lejnyi különbséget észleltek az érintettek által hivatalosan bevallott és az ANAF által becsült jövedelem között. Erre összesen 4,6 millió lej adót vetettek ki, ennyit kell befizetniük az érintetteknek.
Egy Vrancea megyei személynél 3,3 millió lejes különbséget észleltek a bevallott és az ANAF által becsült jövedelem között, neki 889 ezer lejt kell adóként kifizetnie, egy Prahova megyei magánszemélynél pedig 2,7 millió lejes különbségre derült fény, neki 723 ezer lejt kell befizetnie.
„Országszerte vannak szélhámosok, akik jól látható bőségben és luxusban élnek, számolatlanul költik a pénzt, dacolva az egyszerű emberekkel, és közben egyetlen lej adót sem fizettek be életükben, papíron szinte nincs is jövedelmük” – fogalmazott. Hozzátette, a helyzet „tarthatatlan”, ezek a „mechanizmusok” nemcsak az államnak okoznak kárt, hanem társadalmi frusztrációhoz is vezetnek – közölte az Agerpres hírügynökség.
A kormány szerdán jóváhagyta az adóeljárási törvénykönyvet módosító rendeletet, amely egyebek mellett előírja, hogy az ANAF közzéteszi azoknak az adóhátralék nélkül jogi személyeknek a listáját, amelyek időben bevallották és kifizették az adójukat.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
szóljon hozzá!