Fotó: Pixabay
Népszerűek az egyiptomi utazások a romániai lakosság körében, miután a hazatérőkre nem vár karantén. Csaknem tíz charter járat szállítja a turistákat naponta az ország több repülőteréről a Vörös-tenger partjára.
2021. április 30., 13:222021. április 30., 13:22
Traian Bădulescu, az Utazási Irodák Országos Egyesületének (ANAT) elnöke elmondta, az ortodox húsvét és a majális idején több ezer romániai turista „szállja meg” Egyiptomot,
„Jó árak vannak, all inclusive ellátással, az ottani járványhelyzet stabil, és mindössze egy PCR-tesztre van szükség” – sorolta az Egyiptom mellett szóló érveket az idegenforgalmi szakember.
Áprilisban elindultak vagy elindulnak az első charterjáratok Egyiptom irányába az erdélyi és partiumi repülőterekről, az eddigi tapasztalatok alapján pedig nem üresen fogják megtenni az oda-vissza utat. Az előfoglalások alapján hasonló trendek várhatóak a nyár elején induló antalyai járatok esetében is. A járványhelyzet javulása és a korl&
Utazni vágyók ezrei voltak kénytelenek emiatt lemondani a legfoglalt utazásukat, miután Romániának nincs megállapodása ezekkel az országokkal, így csak a beoltottakra és a koronavíruson nemrég átesetteken nem vár karantén, amikor hazaérnek.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
Az Eurostat kedden közzétett adatai szerint az EU tagállamainak átlagos GDP-arányos költségvetési hiánya a 2022-es 3,2 százalékról 3,5 százalékra nőtt 2023-ban.
1 hozzászólás