Fotó: Facebook/Tusnad
Románia egyik legnagyobb, természetes ásványvizet palackozó gyára, a Tusnád Rt. három év alatt újabb 46 millió lejt költ beruházásokra.
2023. augusztus 03., 19:492023. augusztus 03., 19:49
2023. július 28., 20:172023. július 28., 20:17
Az újtusnádi székhelyű vállalkozás – mely a Tusnád, az Artesia és az Izvorul Ascuns (Rejtett Forrás) márkaneveket birtokolja – idén üzletiforgalom-növekedésre számít: reményeik szerint 2023-ban ez meghaladja majd a 85,7 millió lejt, ami 7 százalékos emelkedést jelentene tavalyhoz képest. Mindezt az elmúlt három évben már véghez vitt, csaknem 35 millió lejt felemésztő fejlesztéseknek tudják be, amelyek háromnegyedét a gyártási technológia korszerűsítésére fordították. A Hargita megyei cég közleménye szerint az eladások 10,6%-kal nőttek az idei év első felében.
„Fő tevékenységünk a természetes ásványvizek fenntartható felhasználása és a tusnádi hidrológiai térség konzerválása marad. Ezért előnyt élvez a jelenlegi palackozási folyamat optimalizálása, illetve új, korszerű gyártósorba is befektetünk. A digitalizálás, a hatékonyságnövelés jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a legjobb minőségű természetes ásványvizet juttassuk el a fogyasztókhoz” – nyilatkozta Kurkó Gyárfás, a cég ügyvezető tanácsának elnöke.
A Tusnád Ásványvíz Rt. tájékoztatása szerint túlléptek azokon a nehézségeken, melyek az ágazatot jellemezték az elmúlt időszak dráguláshullámai, a piac széttöredezettsége, a vásárlóerő csökkenése közepette: az elmúlt három évben is átlagosan 8 százalékos üzletiforgalom-növekedést jegyeztek.
Ennek köszönhetően jövőre 8000 négyzetméteren tudnak elraktározni 8000 raklap kész terméket, a terület csaknem négyszerese lesz az öt évvel ezelőtt használtnak. „2018 óta harminc százalékkal nőtt a termelés a termékeink utáni kereslet bővülésének, illetve a portfóliónk összetettségének köszönhetően. A kulcstényező a fejlett palackozási technológia, amely révén megőrizzük a víz minőségét a kitermeléstől egészen a boltok polcáig, az ellátási láncban tapasztalt kihívások és a működési költségek iparban tapasztalt növekedése ellenére” – jelentette ki Magyari Örs ügyvezető igazgató.
Egyébként a cégvezetők szerint az ágazat régebbi kihívásokkal is küzd: a szakképzett humánerőforrás hiánya továbbra is megnehezíti munkájukat, illetve sokat segítene a még kialakulófélben lévő fogyasztói „neveltetés”, mely a különböző alkalmaknak, igényeknek éppen megfelelő víz kiválasztását takarja.
Egyébként az újtusnádi ásványvíz-palackozás fél évszázados múltra tekint vissza, hiszen 1973-ban építették az első gyárat a Csíkszeredától 26 kilométerre délkeletre fekvő faluban, az üzem egy évvel később indult be. A jelenlegi tulajdonosok által működtetett honlap szerint a tusnádi ásványvizek első írásos említése a 16. századból származik, „1879-ben pedig már 50 000 üveg Tusnád ásványvizet palackoztak és szállítottak szét a világ minden sarkába”.
„A Tusnád Ásványvíz Rt. által palackozott vizek a Hargita vulkanikus hegység mélyéből erednek, árnyas, sűrű fenyőerdők övezte érintetlen környezetben. Ezt a szépséget és frissességet szeretnénk továbbítani minden csepp vízzel, amelyet vásárlóinknak kínálunk” – szerepel a cég víziójában
A Tusnád Ásványvíz Rt. 1999 óta birtokolja a gyárat, a vállalat akkor vált ki a Hargita Gyöngye Rt.-ből. Amint arról beszámoltunk, a „nagy testvér” is jelentős fejlesztéseket tervez, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne. Ezért harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
szóljon hozzá!