Fotó: Facebook/Tusnad
Románia egyik legnagyobb, természetes ásványvizet palackozó gyára, a Tusnád Rt. három év alatt újabb 46 millió lejt költ beruházásokra.
2023. augusztus 03., 19:492023. augusztus 03., 19:49
2023. július 28., 20:172023. július 28., 20:17
Az újtusnádi székhelyű vállalkozás – mely a Tusnád, az Artesia és az Izvorul Ascuns (Rejtett Forrás) márkaneveket birtokolja – idén üzletiforgalom-növekedésre számít: reményeik szerint 2023-ban ez meghaladja majd a 85,7 millió lejt, ami 7 százalékos emelkedést jelentene tavalyhoz képest. Mindezt az elmúlt három évben már véghez vitt, csaknem 35 millió lejt felemésztő fejlesztéseknek tudják be, amelyek háromnegyedét a gyártási technológia korszerűsítésére fordították. A Hargita megyei cég közleménye szerint az eladások 10,6%-kal nőttek az idei év első felében.
„Fő tevékenységünk a természetes ásványvizek fenntartható felhasználása és a tusnádi hidrológiai térség konzerválása marad. Ezért előnyt élvez a jelenlegi palackozási folyamat optimalizálása, illetve új, korszerű gyártósorba is befektetünk. A digitalizálás, a hatékonyságnövelés jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy a legjobb minőségű természetes ásványvizet juttassuk el a fogyasztókhoz” – nyilatkozta Kurkó Gyárfás, a cég ügyvezető tanácsának elnöke.
A Tusnád Ásványvíz Rt. tájékoztatása szerint túlléptek azokon a nehézségeken, melyek az ágazatot jellemezték az elmúlt időszak dráguláshullámai, a piac széttöredezettsége, a vásárlóerő csökkenése közepette: az elmúlt három évben is átlagosan 8 százalékos üzletiforgalom-növekedést jegyeztek.
Ennek köszönhetően jövőre 8000 négyzetméteren tudnak elraktározni 8000 raklap kész terméket, a terület csaknem négyszerese lesz az öt évvel ezelőtt használtnak. „2018 óta harminc százalékkal nőtt a termelés a termékeink utáni kereslet bővülésének, illetve a portfóliónk összetettségének köszönhetően. A kulcstényező a fejlett palackozási technológia, amely révén megőrizzük a víz minőségét a kitermeléstől egészen a boltok polcáig, az ellátási láncban tapasztalt kihívások és a működési költségek iparban tapasztalt növekedése ellenére” – jelentette ki Magyari Örs ügyvezető igazgató.
Egyébként a cégvezetők szerint az ágazat régebbi kihívásokkal is küzd: a szakképzett humánerőforrás hiánya továbbra is megnehezíti munkájukat, illetve sokat segítene a még kialakulófélben lévő fogyasztói „neveltetés”, mely a különböző alkalmaknak, igényeknek éppen megfelelő víz kiválasztását takarja.
Egyébként az újtusnádi ásványvíz-palackozás fél évszázados múltra tekint vissza, hiszen 1973-ban építették az első gyárat a Csíkszeredától 26 kilométerre délkeletre fekvő faluban, az üzem egy évvel később indult be. A jelenlegi tulajdonosok által működtetett honlap szerint a tusnádi ásványvizek első írásos említése a 16. századból származik, „1879-ben pedig már 50 000 üveg Tusnád ásványvizet palackoztak és szállítottak szét a világ minden sarkába”.
„A Tusnád Ásványvíz Rt. által palackozott vizek a Hargita vulkanikus hegység mélyéből erednek, árnyas, sűrű fenyőerdők övezte érintetlen környezetben. Ezt a szépséget és frissességet szeretnénk továbbítani minden csepp vízzel, amelyet vásárlóinknak kínálunk” – szerepel a cég víziójában
A Tusnád Ásványvíz Rt. 1999 óta birtokolja a gyárat, a vállalat akkor vált ki a Hargita Gyöngye Rt.-ből. Amint arról beszámoltunk, a „nagy testvér” is jelentős fejlesztéseket tervez, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne. Ezért harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Félrekezelt súlyos beteghez hasonlította Romániát Radu Miruță gazdasági miniszter .
Kissé nőtt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke júniusban az előző hónaphoz képest a hús-, a tej- és a növényi olajárak emelkedésének hatására az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!