Fotó: MTI
Több mint 6,68 millió munkaszerződést tartanak nyilván jelenleg az általános munkavállalói nyilvántartásban (ReGES), ez az elmúlt 10 év rekordja; a foglalkoztatottak száma is rekordmagas, 5,79 millió – jelentette be hétfőn a román munkaügyi miniszter.
2023. január 16., 18:232023. január 16., 18:23
Marius Budăi Facebook-oldalán számolt be arról, hogy a kormánykoalíció tavalyi gazdasági és szociális intézkedései meghozták a gyümölcsüket, 6 683 885 munkaszerződés szerepel a nyilvántartásban, számuk 109 053-mal nőtt egy év alatt.
A miniszter szerint a legnagyobb számú alkalmazottat, 1 175 775-öt a feldolgozóipar foglalkoztatja, kereskedelemben 1 075 786-an, az építőiparban 567 177-en, a szállításban és raktározásban 486 531-en dolgoznak. A munkáltatók száma is rekordmagas: 735 410 – olvasható az Agerpresen.
Budăi emlékeztetett, hogy a munkavállalók bizonyos kategóriáit (például a köztisztviselőket, a katonai személyzetet, az igazságügyi személyzetet stb.) nem kell bejelenteni a ReGES-be, őket az országos adóhatóság (ANAF) tartja nyilván.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!