Fotó: Facebook/MedLife Cariere
Magyarországon terjeszkedik a legnagyobb román egészségügyi magánszolgáltató, a Medlife, amely szerdán jelentette be, hogy többségi részvénycsomagot szerzett a Rózsakert Medical Centerben.
2019. január 30., 15:072019. január 30., 15:07
A Bukaresti Értéktőzsdén jegyzett, román vállalkozók által alapított Medlife 51 százalékos részvénycsomagot vásárolt a Rózsakert Medical Centerből, amely Magyarországon az első tíz legnagyobb piaci szereplő közé tartozik – közölte a román vállalat.
A Rózsakert Medical Center (RMC) évente 40 ezer beteget szolgál ki, 2001-ben alapították, 18 év működés után 250 orvost és nővért foglalkoztat, 2017-ben 4,2 millió euró árbevételt ért el.
Mihai Marcu, a Medlife vezérigazgatója elmondta, hogy a magyarországi egészségügyi magánszolgáltatások piaca fejlődőben van, ezért jó befektetési és terjeszkedési lehetőségnek tartják a belépésüket. A Marcu család által alapított vállalat elsőként Magyarországot választotta külföldi terjeszkedésre.
ami 32 százalékkal volt nagyobb az előző év azonos időszakához mérten.
A Medlife Románia valamennyi régiójában működtet kórházakat és járóbeteg-rendelőket.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!