Az alap létrehozói szerint Székelyföldön sok piaci lehetőség adódik, mert a gazdaság alapvetően alapanyag-termelőként működik
Fotó: Iochom Zsolt
Magántőkealapot hozott létre Roy Chowdhury Gergely, a zabolai Mikes grófi család leszármazottja; az alap elsősorban a székelyföldi feldolgozóiparba kíván befektetni.
2021. július 21., 20:302021. július 21., 20:30
2021. július 21., 20:332021. július 21., 20:33
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a Magyar Nemzeti Bank által engedélyezett magántőkealap befektetési célterülete Románia, ezen belül elsősorban Székelyföld lesz.
Az alap létrehozói szerint Székelyföldön sok piaci lehetőség adódik, mert a gazdaság alapvetően alapanyag-termelőként működik. A teljes előállítási lánc létrehozásával munkahelyek jöhetnek létre, és nagyobb haszonnal értékesíthetők a félkész vagy késztermékek.
Roy Chowdhury Gergely az MTI-nek elmondta:
A partnerről csak annyit közölt, hogy ő is magánbefektető. Hozzátette: az alapot a magyarországi Accessio Equity Partners Kockázati Tőkealap-kezelő kezeli.
Jelezte: egyelőre nem kívánnak külső partnereket bevonni, de második lépésben az Európai Beruházási Bankhoz szeretnének fordulni olyan forrásokért, amelyeket ebben a régióban lehet befektetni.
Kizárólag létező, évente tízmillió euró fölötti üzleti forgalmat lebonyolító cégekbe kívánnak beszállni, amelyekből a generációváltás miatt ki akar lépni a tulajdonos, vagy amelyeknek tőkére van szükségük a bővüléshez.
„Több céggel is tárgyalunk, és ebben az évben legkevesebb egy üzletet le szeretnénk zárni” – nyilatkozta Roy Chowdhury Gergely. Hozzátette: számára ez egy második visszatérés a gyökerekhez, hiszen két évtizede londoni befektetési bankári munkáját feladva költözött az ősei földjére édesanyjával és testvérével, ahol a család közel 15 éves jogi küzdelemmel visszaszerezte erdélyi birtokainak egy részét.
Elmondása szerint a zabolai családi birtokon létrehozott idegenforgalmi vállalkozás buktatói alakították ki benne azt a meggyőződést, hogy a térségben szükség van a hiányzó pénzügyi és szakmai láncszemek pótlására. Így most a befektetési bankári gyökerekhez nyúlt vissza – fogalmazott.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!