Az alap létrehozói szerint Székelyföldön sok piaci lehetőség adódik, mert a gazdaság alapvetően alapanyag-termelőként működik
Fotó: Iochom Zsolt
Magántőkealapot hozott létre Roy Chowdhury Gergely, a zabolai Mikes grófi család leszármazottja; az alap elsősorban a székelyföldi feldolgozóiparba kíván befektetni.
2021. július 21., 20:302021. július 21., 20:30
2021. július 21., 20:332021. július 21., 20:33
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a Magyar Nemzeti Bank által engedélyezett magántőkealap befektetési célterülete Románia, ezen belül elsősorban Székelyföld lesz.
Az alap létrehozói szerint Székelyföldön sok piaci lehetőség adódik, mert a gazdaság alapvetően alapanyag-termelőként működik. A teljes előállítási lánc létrehozásával munkahelyek jöhetnek létre, és nagyobb haszonnal értékesíthetők a félkész vagy késztermékek.
Roy Chowdhury Gergely az MTI-nek elmondta:
A partnerről csak annyit közölt, hogy ő is magánbefektető. Hozzátette: az alapot a magyarországi Accessio Equity Partners Kockázati Tőkealap-kezelő kezeli.
Jelezte: egyelőre nem kívánnak külső partnereket bevonni, de második lépésben az Európai Beruházási Bankhoz szeretnének fordulni olyan forrásokért, amelyeket ebben a régióban lehet befektetni.
Kizárólag létező, évente tízmillió euró fölötti üzleti forgalmat lebonyolító cégekbe kívánnak beszállni, amelyekből a generációváltás miatt ki akar lépni a tulajdonos, vagy amelyeknek tőkére van szükségük a bővüléshez.
„Több céggel is tárgyalunk, és ebben az évben legkevesebb egy üzletet le szeretnénk zárni” – nyilatkozta Roy Chowdhury Gergely. Hozzátette: számára ez egy második visszatérés a gyökerekhez, hiszen két évtizede londoni befektetési bankári munkáját feladva költözött az ősei földjére édesanyjával és testvérével, ahol a család közel 15 éves jogi küzdelemmel visszaszerezte erdélyi birtokainak egy részét.
Elmondása szerint a zabolai családi birtokon létrehozott idegenforgalmi vállalkozás buktatói alakították ki benne azt a meggyőződést, hogy a térségben szükség van a hiányzó pénzügyi és szakmai láncszemek pótlására. Így most a befektetési bankári gyökerekhez nyúlt vissza – fogalmazott.
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
Marcel Ciolacu kormányfő hétfőn ismételten leszögezte, hogy nem emelik jövőre az általános forgalmi adó (áfa/TVA) szintjét.
A gáz- és villamosenergia-árak idén télen nem lesznek magasabbak a tavalyi év azonos időszakához képest, mivel az energiaár-sapka 2025. április elsejéig érvényes – jelentette ki hétfőn egy konferencián Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
szóljon hozzá!