Fotó: gov.ro
Újabb, a programjában előrevetített intézkedésről mondott le a román kormány, amely ezúttal a szolidaritási adó bevezetéséről szóló elképzelést dobta a szemétkosárba.
2017. július 25., 13:332017. július 25., 13:33
2017. július 25., 15:562017. július 25., 15:56
Mihai Tudose miniszterelnök kedden úgy nyilatkozott, hogy a szolidaritási illetéket már a „letárgyalt és elfelejtett témák” közé lehet sorolni. A kormányfő azt mondta, a kabinetnek nem áll szándékában olyan intézkedésekkel növelni a költségvetési bevételeket, amelyek a lakosság zsebét terhelnék.
„Egyelőre nem tervezünk semmiféle olyan intézkedést, amely az adókat, illetékeket érintené” – idézte Tudosét az Agerpres hírügynökség. A miniszterelnök ugyanakkor cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, miszerint a társadalombiztosítási és az egészségbiztosítási járulék befizetésének kötelessége áthárulna a munkáltatóról az alkalmazottra.
Mihai Tudose június végén hivatalba lépett kormányának programja többek között tartalmazza, hogy szolidaritási adó befizetésére köteleznék azokat a magánszemélyeket, akiknek havi jövedelme meghaladja a romániai minimálbér tízszeresét, vagyis a 14500 lejt. A kabinet az üzleti szférában tapasztalt ellenállás és amerikai nyomásgyakorlás hatására már korábban visszatáncolt tervezett adópolitikai változtatásaitól. Nemrég eldőlt az is, hogy a kabinet letesz a kereskedelmi társaságok üzleti forgalmának megadóztatásáról.
A pénteken jegyzett évi 5,93 százalékról 5,92 százalékra csökkent hétfőn a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adatai szerint 2024 októberében 5,4 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,2 százalékkal kisebb, mint szeptemberben.
A romániai légiutas-forgalom 5,9 százalékkal bővült az 2024 első 9 hónapjában az egy évvel korábbihoz képest, elérte a 19,81 milliót – közölte szombaton az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Üzemanyag-drágulással szembesülhetnek a töltőállomásokra behajtó gépkocsivezetők az új év első napján, amely aznap nem csupán a piaci mozgásokból, hanem a kormány jövedékiadó-emeléséből fakadhat.
Ismét pusztít az afrikai sertéspestis: a Romániai Hússertéstartók Egyesülete szerint idén ősszel a hatóságok 30 ezer fertőzött állatot altattak el. Az állattelepek tulajdonosai arra panaszkodnak, hogy vontatottan halad a kártérítések kifizetése.
A csütörtökön jegyzett évi 5,92 százalékról 5,93 százalékra nőtt pénteken a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Idén szeptemberben 916,758 milliárd lejre nőtt az államadósság az előző havi 886,983 milliárd lejről – közölte pénteken a pénzügyminisztérium.
Jövőre az országot gazdasági jellegű (magasabb adók és recesszió) és nem gazdasági jellegű (dezinformáció és fegyveres konfliktus) kockázatok is fenyegetik – fogalmazta meg a pénzügyi elemzőket tömörítő CFA Románia Egyesület.
Az Electrica Furnizare, Románia egyik legnagyobb áramszolgáltatója megállapította a jelenleg érvényes ársapka megszűnése, vagyis jelen állás szerint 2025. április 1-je után érvényes árait azon ügyfelei számára, akiknek szerződése az év végén jár le.
A szeptember végi 5,44 százalékról október végére 6,19 százalékra nőtt a GDP-arányos költségvetési hiány Romániában – jelentette be kedden a pénzügyminisztérium.
szóljon hozzá!