Fotó: gov.ro
Újabb, a programjában előrevetített intézkedésről mondott le a román kormány, amely ezúttal a szolidaritási adó bevezetéséről szóló elképzelést dobta a szemétkosárba.
2017. július 25., 13:332017. július 25., 13:33
2017. július 25., 15:562017. július 25., 15:56
Mihai Tudose miniszterelnök kedden úgy nyilatkozott, hogy a szolidaritási illetéket már a „letárgyalt és elfelejtett témák” közé lehet sorolni. A kormányfő azt mondta, a kabinetnek nem áll szándékában olyan intézkedésekkel növelni a költségvetési bevételeket, amelyek a lakosság zsebét terhelnék.
„Egyelőre nem tervezünk semmiféle olyan intézkedést, amely az adókat, illetékeket érintené” – idézte Tudosét az Agerpres hírügynökség. A miniszterelnök ugyanakkor cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, miszerint a társadalombiztosítási és az egészségbiztosítási járulék befizetésének kötelessége áthárulna a munkáltatóról az alkalmazottra.
Mihai Tudose június végén hivatalba lépett kormányának programja többek között tartalmazza, hogy szolidaritási adó befizetésére köteleznék azokat a magánszemélyeket, akiknek havi jövedelme meghaladja a romániai minimálbér tízszeresét, vagyis a 14500 lejt. A kabinet az üzleti szférában tapasztalt ellenállás és amerikai nyomásgyakorlás hatására már korábban visszatáncolt tervezett adópolitikai változtatásaitól. Nemrég eldőlt az is, hogy a kabinet letesz a kereskedelmi társaságok üzleti forgalmának megadóztatásáról.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!