Fotó: gov.ro
Újabb, a programjában előrevetített intézkedésről mondott le a román kormány, amely ezúttal a szolidaritási adó bevezetéséről szóló elképzelést dobta a szemétkosárba.
2017. július 25., 13:332017. július 25., 13:33
2017. július 25., 15:562017. július 25., 15:56
Mihai Tudose miniszterelnök kedden úgy nyilatkozott, hogy a szolidaritási illetéket már a „letárgyalt és elfelejtett témák” közé lehet sorolni. A kormányfő azt mondta, a kabinetnek nem áll szándékában olyan intézkedésekkel növelni a költségvetési bevételeket, amelyek a lakosság zsebét terhelnék.
„Egyelőre nem tervezünk semmiféle olyan intézkedést, amely az adókat, illetékeket érintené” – idézte Tudosét az Agerpres hírügynökség. A miniszterelnök ugyanakkor cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, miszerint a társadalombiztosítási és az egészségbiztosítási járulék befizetésének kötelessége áthárulna a munkáltatóról az alkalmazottra.
Mihai Tudose június végén hivatalba lépett kormányának programja többek között tartalmazza, hogy szolidaritási adó befizetésére köteleznék azokat a magánszemélyeket, akiknek havi jövedelme meghaladja a romániai minimálbér tízszeresét, vagyis a 14500 lejt. A kabinet az üzleti szférában tapasztalt ellenállás és amerikai nyomásgyakorlás hatására már korábban visszatáncolt tervezett adópolitikai változtatásaitól. Nemrég eldőlt az is, hogy a kabinet letesz a kereskedelmi társaságok üzleti forgalmának megadóztatásáról.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!