Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Ismét elérhetők a Wizz Air online szolgáltatásai – közölte péntek éjszaka a légitársaság.
2024. július 20., 11:422024. július 20., 11:42
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatás szerint a globális szolgáltatói probléma elhárítása után ismét elérhetővé vált az online rendszerük, lehet jegyet foglalni és az online bejelentkezés is működik. Hozzátették,
Akik a visszatérítés helyett átfoglalnának egy másik járatra, vagy a jegyár készpénzes visszatérítését kérik, ezt megtehetik az ügyfélszolgálat segítségével, a hivatalos weboldalon vagy a mobilalkalmazáson.
Pénteken a bukaresti Henri Coandă repülőtérről induló és oda érkező több járatot is töröltek a Microsoft bizonyos szolgáltatásainak kiesése miatt.
A Bukaresti Repülőterek Országos Társaságának (CNAB) közleménye szerint előbb a Wizz Air jelentette be a Beauvais-ba, illetve a Lutonba tartó járatának törlését, majd az Aeroitalia légitársaság Fiumicino–Bukarest, Bukarest–Fiumicino járata is hasonló sorsra jutott.
Törölték továbbá a Lufthansa légitársaság München–Otopeni–München, illetve a TAP Portugal Münchenbe tartó járatát is.
Egyelőre tisztázatlan eredetű informatikai hiba akadályozza repülőterek, légitársaságok, vasutak, bankok és más nagy rendszerek működését szerte a világban – jelentették péntek délelőtt a nemzetközi hírügynökségek az érintett intézmények közléseit idézve.
a Wizz Air Bariba tartó gépe például két és fél óra, a Turkish Airlines isztambuli járata több mint két és fél óra késéssel indult el.
A Wizz Air pénteken közleményben tájékoztatta utasait, hogy a globális üzemzavar miatt nem működik az informatikai rendszerük. Nem működött az online felületük, sem az applikációjuk, nem lehetett jegyet foglalni, nem működött az online bejelentkezés, és az ügyfélszolgálatuk sem tudott új foglalásokat készíteni, sem a meglévőkön változtatni.
A globális informatikai zavar több iparágban – a légi közlekedés mellett a pénzügyi szektorban, a tömegtájékoztatásban és az egészségügyben is – komoly fennakadásokat okozott.
A CrowdStrike amerikai kiberbiztonsági cég úgy véli, hogy nem biztonsági incidens vagy kibertámadás áll a pénteken kezdődött globális informatikai hiba mögött, a problémát már azonosították, a javítás folyamatban van.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!