Fotó: Facebook/Bosch Romania
A Bosch 25 millió eurós befektetéssel kutatási fejlesztési központot épít Kolozsváron, amelynek alapkövét hétfőn tették le.
2018. március 26., 22:512018. március 26., 22:51
A felépítendő hatemeletes, mintegy 17 ezer négyzetméteres felületű épületbe várhatóan 2019-ben költöznek be a Bosch kolozsvári mérnöki központjának az alkalmazottai, akik eddig a városban szétszórtan dolgoztak. Az új épületben mintegy ötszázan fognak dolgozni a Bosch fejlesztésein.
Az új épület föld alatti szintjeire parkolókat, a felszín fölé az irodák mellett vendéglőket, tornatermet, és rekreációs tereket is terveztek. „A Bosch kiemelten fontosnak tartja, hogy alkalmazottai optimális körülmények között dolgozzanak” – idézte a Mediafax hírügynökség Dennis Raabe-t, a Bosch kolozsvári mérnöki központjának igazgatóját. Az igazgató megjegyezte, ha szükségesnek mutatkozik, a mérnöki központ második irodaházát is felépítik.
A Bosch csoport romániai igazgatója, Mihai Boldijar kijelentette, azért tartották szükségesnek az új irodaház felépítését, mert a társaság az elmúlt öt évben kiterjesztette a romániai kutatási, fejlesztési tevékenységét. Hozzátette: az új épület jelzi, hogy a Bosch a jövőben is helyi szakértők bevonásával Romániában kíván megoldásokat keresni a jövő technológiájához. Az igazgató szerint az új központ „a technológiai fejlődés egyik legfontosabb előőrse” lesz. A Bosch 2013-ban hozta létre a kolozsvári mérnöki központját.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!