Kezdődik. A közútkezelő szerint hamarosan elkezdik építeni az újabb erdélyi autópályaszakaszt Nagyszeben és Fogaras között
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
2024. október 29., 11:302024. október 29., 11:30
A hétfői közlemény szerint több csapat készíti elő az ipari utakat, amelyek lehetővé teszik a helyszín megközelítését. Ezzel egyidejűleg a szakasz legnagyobb telephelyének építése is a befejezéshez közeledik.
„Kerc község közelében a kivitelező török vállalat több mint 400 alkalmazottját szállásolják el.
– tájékoztatott a DRDP.
Ötven kilométer hosszú lesz és csaknem egymilliárd euróba kerülhet a Brassó és Fogaras között tervezett új autópálya. Az A13-as Brassó megyei autópálya-szakaszán 120 kilométer/órás maximális sebességgel lehet majd haladni.
A török Makyol építőipari vállalat október 7-én kezdte meg az előkészítő munkálatokat az A13-as autópálya Nagyszeben és Fogaras közötti szakasza 4. ütemének építéséhez, szeptemberben pedig a 3. ütemre vitte ki az első munkagépeket.
Az aszfaltcsík – melynek nyomvonalát több variáns közül választották ki – öt Brassó megyei közigazgatási egység, Feketehalom, Szúnyogszék, Ósinka, Sárkány és Mundra területén halad majd át a két végpont között.
Sárkány térségében csomópontot is létesítenek. Az A13-as Brassó–Fogaras- és Fogaras–Nagyszeben-szakasza találkozási csomópontjának megépítése utóbbi projekt része (itt „csatlakozik” a DN1-es főút is).
„A Brassó–Fogaras-szakasz a Fogaras–Nagyszeben-résszel és a Brassó–Ploiești-sztrádával kombinálva
– olvasható egy, a projektet ismertető dokumentumban.
Amely szerint a kelet-nyugat irányú sztrádakapcsolat létrehozása nemzetközi érdek is.
Mint ismeretes,
A Szeben közelében fekvő Bojca – ahonnan az A1-es dél-erdélyi sztráda „indul” Nagylak felé – és Fogaras között négy szakaszra bontották a munkálatokat, ezeken a török Makyol cég hivatalosan nemrég kezdett el dolgozni.
Fogarastól Brassóig még messze állnak a kivitelezéstől, akárcsak a Brassótól Háromszéken át Bákó felé vezető szakaszokon, viszont utóbbiak esetében – amint arról beszámoltunk – a CNAIR szeptemberben már kiadta az engedélyt a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére, amely két év alatt készülhet el.
https://www.youtube.com/watch?v=QLJvQhX0PDY
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!