Kezdődik. A közútkezelő szerint hamarosan elkezdik építeni az újabb erdélyi autópályaszakaszt Nagyszeben és Fogaras között
Az első munkagépek már elkezdték a munkát a Nagyszeben és Fogaras között épülő, A13-as jelzésű leendő autópálya nyomvonalán – jelentette be az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) közút- és hídkarbantartó főosztályának (DRDP) Brassó megyei kirendeltsége.
2024. október 29., 11:302024. október 29., 11:30
A hétfői közlemény szerint több csapat készíti elő az ipari utakat, amelyek lehetővé teszik a helyszín megközelítését. Ezzel egyidejűleg a szakasz legnagyobb telephelyének építése is a befejezéshez közeledik.
„Kerc község közelében a kivitelező török vállalat több mint 400 alkalmazottját szállásolják el.
– tájékoztatott a DRDP.
Ötven kilométer hosszú lesz és csaknem egymilliárd euróba kerülhet a Brassó és Fogaras között tervezett új autópálya. Az A13-as Brassó megyei autópálya-szakaszán 120 kilométer/órás maximális sebességgel lehet majd haladni.
A török Makyol építőipari vállalat október 7-én kezdte meg az előkészítő munkálatokat az A13-as autópálya Nagyszeben és Fogaras közötti szakasza 4. ütemének építéséhez, szeptemberben pedig a 3. ütemre vitte ki az első munkagépeket.
Az aszfaltcsík – melynek nyomvonalát több variáns közül választották ki – öt Brassó megyei közigazgatási egység, Feketehalom, Szúnyogszék, Ósinka, Sárkány és Mundra területén halad majd át a két végpont között.
Sárkány térségében csomópontot is létesítenek. Az A13-as Brassó–Fogaras- és Fogaras–Nagyszeben-szakasza találkozási csomópontjának megépítése utóbbi projekt része (itt „csatlakozik” a DN1-es főút is).
„A Brassó–Fogaras-szakasz a Fogaras–Nagyszeben-résszel és a Brassó–Ploiești-sztrádával kombinálva
– olvasható egy, a projektet ismertető dokumentumban.
Amely szerint a kelet-nyugat irányú sztrádakapcsolat létrehozása nemzetközi érdek is.
Mint ismeretes,
A Szeben közelében fekvő Bojca – ahonnan az A1-es dél-erdélyi sztráda „indul” Nagylak felé – és Fogaras között négy szakaszra bontották a munkálatokat, ezeken a török Makyol cég hivatalosan nemrég kezdett el dolgozni.
Fogarastól Brassóig még messze állnak a kivitelezéstől, akárcsak a Brassótól Háromszéken át Bákó felé vezető szakaszokon, viszont utóbbiak esetében – amint arról beszámoltunk – a CNAIR szeptemberben már kiadta az engedélyt a megvalósíthatósági tanulmány elkészítésére, amely két év alatt készülhet el.
https://www.youtube.com/watch?v=QLJvQhX0PDY
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!