Ma már egyre gyakoribb látvány a környezetkímélő autó Románia utcáin is
Fotó: Jakab Mónika
Idén októberig 0,7 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint a múlt év első tíz hónapjában; a környezetkímélő autók eladása 94 százalékkal nőtt, ami 12,8 százalékos piaci részesedést eredményezett.
2021. november 09., 07:312021. november 09., 07:31
A Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) hétfőn közzétett adatai szerint a január és október között új gépjárművet (személyautót és haszonjárművet) vásárlók közül
Az Agerpres által idézett adatsorok szerint októberben 9496 személyautót helyeztek forgalomba az országban, ami 23,5 százalékos visszaesést jelent a tavalyi tizedik hónaphoz képest, a januártól októberig tartó időszakban azonban 0,7 százalékos növekedést jegyeztek.
ezt a C-osztály (28,2 százalékos részesedés, –5,2 százalékpont) és a B-osztály (20,8 százalékos részesedés, –0,3 százalékpont) követi.
Az eladott autók 66,9 százaléka benzinmotoros volt – ez enyhe, 0,4 százalékos növekedést jelent a 2020 első tíz hónapjában jegyzett arányhoz képest.
A kormány hétfői ülésén elfogadta azt jogszabályt, amely értelmében zöld rendszámtáblával látják el az elektromos autókat – közölte Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter.
Eközben a környezetkímélő autók piaci részesedése 12,8 százalékra nőtt október végére, ami kétszerese a tavaly ilyenkor jegyzett 6,6 százaléknak. A múlt évhez hasonlóan, amikor a gépkocsipiac zsugorodása ellenére is nőtt a környezetkímélő autók eladása, 2021-ben eddig szinte kétszer annyi járművet értékesítettek ezekből a típusokból, mint a tavalyi első tíz hónapban. A plug-in hibrid autók eladása kiemelkedő mértékben, 233,6 százalékkal nőtt a vizsgált időszakban.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!