Fotó: Agerpres
2011. július 12., 09:012011. július 12., 09:01
Ez tegnap derültki azon a találkozón, amelyen a cég képviselői már meglévő romániai befektetéseik eredményeit ismertették Emil Boc miniszterelnökkel. „Románia fontos szerepet játszik a Continental hálózatában. Nem zárjuk ki egy újabb jelentős beruházás eshetőségét sem, amennyiben ezt a feltételek lehetővé teszik. Tapasztalataink alapján kijelenthető, hogy egy ilyen volumenű beruházás – a körülmények függvényében – mintegy kétezer új munkahely létrehozását eredményezheti” – jelentette ki a találkozón Christian von Albrichsfeld, a Continental Automotive Románia vezérigazgatója. Emil Boc miniszterelnök méltatta a Continental romániai tevékenységét – a cég itteni befektetései megközelítik az 500 millió eurót, alkalmazottainak száma több mint tízezer. „Most van a legkedvezőbb időpont a befektetésekre. Románia magához tért a recesszióból, ami az első lépés a gazdasági válságból való kilábalás felé. Ezt az ország Fitch általi felminősítése is jelzi” – hangoztatta a miniszterelnök. A Continental nyolc gyárat és három kutatási-fejlesztési központot működtet Romániában. A cég Temesváron, Nagyszebenben, Nagykárolyban, Aradon és Jászvásáron van jelen. A hannoveri székhelyű német konszern a világ egyik legnagyobb autóipari beszállítója, a gumiabroncsok mellett fékrendszereket, vezérlési rendszereket és elektronikus érzékelőket is gyárt.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!