Hét hónap késéssel adják át a Lugos–Déva-autópálya 3-as és 4-es szakaszát – most már biztos, hogy a május 27-ére kitűzött határidő helyett leghamarabb decemberben avathatják a sztrádaszakaszokat.
2016. április 18., 19:522016. április 18., 19:52
2016. április 18., 20:072016. április 18., 20:07
„Jelenleg a kivitelezési szakaszban tartanak. A 3-as szakasz 43,08 százalékban készült el, a 4-es pedig 44,7 százalékban. Becsléseink szerint 2016 decemberére elkészülnek” – nyilatkozták az Economica.net gazdasági portálnak az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaság (CNADNR) nevük elhallgatását kérő képviselői.
A Lugos–Déva- sztráda 3-as szakasza 21 kilométeres, a kivitelezésre pedig 580 millió lejt irányoztak elő. A munkálatok 2013 novemberében rajtoltak, az építési jogokat a Teloxim Con Kft. – COMSA Rt. – Aldesa Construcciones Rt. – Arcadis Eurometudes Rt. társulás nyerte el. A 22 kilométeres 4-es szakasz eközben a tervek szerint 420 millió lejből készül el. A munkálatokat itt is 2013 novemberében kezdte el a Tehnostrade – Spedition UMB társulás.
A Lugos–Déva-autópálya a dél-erdélyi sztráda, vagyis a IV-es páneurópai folyosó részét képezi, ami Németországból indul, és Prága, Bécs, Pozsony, majd Budapest érintésével Nagylaknál lép be Romániába. Ezt követően Aradon, Déván, Szászvároson, Nagyszebenen át ér Bukarestbe, majd Konstancánál megy tovább egészen Isztambulig.
Az Aradot Temesvárral összekötő 1-es szakaszt még 2013 végén átadták. Ez egyébként 32,25 kilométer hosszú, összesen 482,8 millió lejt (135,43 millió euró) fordítottak a megépítésére. A 28 kilométeres 2-es szakasz mintegy 40 százalékban van kész az útügyi hatóság honlapján közzétett információk szerint.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!