Hét hónap késéssel adják át a Lugos–Déva-autópálya 3-as és 4-es szakaszát – most már biztos, hogy a május 27-ére kitűzött határidő helyett leghamarabb decemberben avathatják a sztrádaszakaszokat.
2016. április 18., 19:522016. április 18., 19:52
2016. április 18., 20:072016. április 18., 20:07
„Jelenleg a kivitelezési szakaszban tartanak. A 3-as szakasz 43,08 százalékban készült el, a 4-es pedig 44,7 százalékban. Becsléseink szerint 2016 decemberére elkészülnek” – nyilatkozták az Economica.net gazdasági portálnak az Országos Közút- és Autópálya-kezelő Társaság (CNADNR) nevük elhallgatását kérő képviselői.
A Lugos–Déva- sztráda 3-as szakasza 21 kilométeres, a kivitelezésre pedig 580 millió lejt irányoztak elő. A munkálatok 2013 novemberében rajtoltak, az építési jogokat a Teloxim Con Kft. – COMSA Rt. – Aldesa Construcciones Rt. – Arcadis Eurometudes Rt. társulás nyerte el. A 22 kilométeres 4-es szakasz eközben a tervek szerint 420 millió lejből készül el. A munkálatokat itt is 2013 novemberében kezdte el a Tehnostrade – Spedition UMB társulás.
A Lugos–Déva-autópálya a dél-erdélyi sztráda, vagyis a IV-es páneurópai folyosó részét képezi, ami Németországból indul, és Prága, Bécs, Pozsony, majd Budapest érintésével Nagylaknál lép be Romániába. Ezt követően Aradon, Déván, Szászvároson, Nagyszebenen át ér Bukarestbe, majd Konstancánál megy tovább egészen Isztambulig.
Az Aradot Temesvárral összekötő 1-es szakaszt még 2013 végén átadták. Ez egyébként 32,25 kilométer hosszú, összesen 482,8 millió lejt (135,43 millió euró) fordítottak a megépítésére. A 28 kilométeres 2-es szakasz mintegy 40 százalékban van kész az útügyi hatóság honlapján közzétett információk szerint.
Az Európai Bizottság 615 millió euróval fogja támogatni a romániai grafit-, magnézium- és rézkitermelést – jelentette be kedden Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Májustól már nem lehet jegyet foglalni a Nagyvárad–Milánó (Bergamo) útvonalon a HiSky által működtetett repülőjáratokra – jelezték többen is az elmúlt időszakban.
Világszerte és Romániában is jelentősen megugrott a villamosenergia-fogyasztás 2024-ben, amit főként a légkondicionálók használata okozott. Az extrém időjárás, a hőség és a hideg egyaránt hozzájárult a fogyasztás növekedéséhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) 15 millió eurónyi adócsalást fedezett fel a fuvarmegosztó alkalmazásoknál – nyilatkozta Tánczos Barna pénzügyminiszter a Digi 24 hírtelevíziónak.
Elkezdődtek a fúrások Románia legnagyobb fekete-tengeri gázmezőjén, a Neptun Deepen – jelentette be Christina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója.
A romániai munkaerőpiac 2025 első három hónapjában visszaesett a korábbi év azonos időszakához viszonyítva, a legaktívabb álláskeresők jelenleg a 25 és 34 év, illetve a 18 és 24 év közöttiek.
Ha összegszerűen nézzük, akkor 4,2 milliárd lejes költségvetésével Kolozsvár az első helyezett a romániai megyeszékhelyek rangsorában, ha azonban azt vesszük górcső alá, hogy mennyi pénz jut egy lakosra, akkor viszont Nagyvárad a listavezető.
Belépett a romániai piacra az osztrák Addiko Bank.
Borúsan látja a nadrágszíjparcellákkal küszködő mezőgazdasági termelők helyzetét Nicu Vasile, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Ligája (LAPAR) elnöke. A szakember prioritásnak nevezte a földek tagosítását a Krónikának adott interjúban.
A romániai juhtenyésztők felháborodtak amiatt, hogy a juhpestis-riadó következtében az év legfontosabb időszakában nem tudják majd értékesíteni húsvéti bárányaikat a jobban fizető európai piacon, miután az Európai Bizottság korlátozásokat vezetett be.
szóljon hozzá!