2012. május 08., 08:362012. május 08., 08:36
Keizer Róbert, a MPP kincses városi szervezetének elnöke elmondta, a Bécsben megrendezett erdélyi gazdasági fórum eredményeként érkezett a néhány fős ausztriai küldöttség Erdélybe felmérni az itteni piaci lehetőségeket. Tegnap Bánffyhunyadon találkoztak a környékbeli önkormányzati képviselőkkel, míg ma Kézdivásárhelyen egyeztetnek a régió polgármestereivel.
A tervek szerint egyébként még idén gyakorlatba ültetik a turisztikai csereprogramot, amely lehetővé teszi, hogy az erdélyiek kedvezményes áron üdülhessenek az osztrák síparadicsomokban, cserében ide osztrák vadásztársaságok érkeznének, amelyeknek az itthoni önkormányzatok biztosíthatnak kedvezményeket.
Fodor Alpár, az EMNP–MPP kolozsvári jelöltlista második helyezettje elmondta: a program indítását az is indokolja, hogy Kolozsváron évente mindössze 300 ezer turista fordul meg, miközben a méreteit tekintve háromszor kisebb Nagyszeben évi másfél millió látogatóval büszkélkedhet, a kincses városban ráadásul a tavaly a szállodák kihasználtsága mindössze 17 százalékos volt, miközben az országos átlag harminc százalék körül van.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.