2011. november 18., 09:302011. november 18., 09:30
Hozzátette: a jelentést továbbították az Európai Bizottsághoz, amely véleményezte, majd visszaküldte, s a végső jelentést a szakhatóság eljuttatta az illetékes vállalkozásokhoz, amelyek vezetőinek 30 nap áll a rendelkezésére az álláspontjuk felvázolására. Ezt követően születhet meg a végső döntés – tájékoztatott Chiriţoiu. További részletet azonban az iratok titkosságára hivatkozva nem kívánt elárulni.
Egy nappal korábban derült fény arra, hogy a versenytörvény megszegésének gyanújával indított vizsgálatot a versenytanács az OMV Petrom ellen, miután a vállalat kivonta a piacról az ólommentes Eco Premium típusú üzemanyagát. Az OMV által a Bukaresti Értéktőzsdének küldött közleményéből kiderül: a feltételezett kihágás az üzemanyagpiac több szegmensét is érinti, a vállalat azonban megalapozatlannak tartja a vizsgálatot. Az Eco Premium 2008-as visszavonását az illetékesek gazdasági és környezetvédelmi tényezőkkel indokolták, az ólommentes benzin pedig a román üzemanyagpiac 2 százalékát tette ki.
A közlemény ugyanakkor arra is rámutat, hogy az OMV Petrom vezetősége minden szükséges lépést megtesz annak érdekében, hogy a versenytanács végső döntése valós és releváns tényeken alapuljon. A kőolajat, földgázt és elektromosságot előállító vállalat képviselői a közeljövőben meghallgatáson vesznek részt, a versenytanács ezt követően hozza majd nyilvánosságra a vizsgálat eredményeit és a lehetséges szankciókat, a hivatal által kiszabható maximális büntetés ugyanakkor a vállalat üzleti forgalmának 10 százaléka lehet.
Az OMV Petrom az év első kilenc hónapjában közel 3 milliárd lejes nettó profitot jegyzett, kétszer többet, mint az előző év hasonló időszakában, eladásai pedig 23 százalékkal több mint 16 milliárd lejre nőttek. A gazdasági minisztériumnak egyébként 20,64 százalékos részesedése van az OMV Petromnál, a tulajdonalap pedig további 20,11 százalékot jegyez.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.