2012. május 29., 09:072012. május 29., 09:07
Tavaly ugyanakkor más szakmák is jelentős mértékben megerősödtek a megelőző évekhez képest, a legnagyobb nettó jövedelmekkel rendelkező személyek ugyanis 2011-ben összesen mintegy 27,5 millió lejt, közel 6,5 millió eurót kerestek. Ezzel szemben 2010-ben a tízes listán szereplő szakemberek összkeresete mindössze 11,6 millió lej volt.
Az adóhivatalnál (DGFP) bejelentett keresetek alapján 2011-ben a legnagyobb nettó jövedelme egy bukaresti ingatlanügynöknek volt, aki éves szinten több mint 5,3 millió lejjel lett gazdagabb, ez havonta közel 450 ezer lejt, mintegy 100 ezer eurót jelent. Az adóbevallások alapján összeállított lista második helyét egy vagyonkezelő foglalja el, aki tavaly több mint 3,6 millió lejt keresett.
Hárommillió lejes jövedelmet jelentett be a hatóságnak egy üzleti tanácsadó, míg az őt követő, számítógépes programokkal foglalkozó szakember nettó 2,8 millió lejt keresett tavaly. A lista következő négy pozícióját szintén ingatlanszakértők foglalják el, akik 2,1–2,8 millió lejnyi nettó jövedelmet jelentettek be. Kilencedikként egy üzleti tanácsadó került a nyilvántartásba 1,58 millió lejes keresettel, a listát pedig 1,56 millió lejjel egy ingatlanügynök zárja.
A korábbi években egyébként az adóhivatal adatai alapján összeállított listákon a bankárok voltak többségben, akik a tavalyi adóbevallások szerint háttérbe szorultak az ingatlanügynökök és üzleti tanácsadók kimagasló bérezése miatt. Bukarestben az elmúlt évben összesen közel 700 ezer adófizetőt jegyeztek a hatóságok, az érintettek pedig több mint 7,8 milliárd lejnyi keresetet jelentettek be a hivatal fővárosi kirendeltségénél.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.