Liviu Dragnea szerint a különleges nyugdíjak törvényét módosító rendelettel elkerülhetővé vált, hogy bajba kerüljön a társadalombiztosítási rendszer.
2017. augusztus 07., 14:592017. augusztus 07., 14:59
2017. augusztus 07., 15:002017. augusztus 07., 15:00
Eléri az 1775 lejt a nyugdíjpont értéke 2020-ra – jelentette ki Liviu Dragnea, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke vasárnap este a România Tv műsorában, amikor a készülő nyugdíjtörvényről kérdezték. Mint ismeretes, július elsejétől nőtt 1000 lejre a nyugdíjpont.
„Rendet kell vágnunk a nyugdíjrendszerben.
– hangsúlyozta a képviselőház elnöke. Mint részletezte, az állami költségvetésből fizetett nyugdíjak átlagértéke 900 lej, miközben a katonai átlagnyugdíjak jóval nagyobbak, 3200–3500 lej között alakulnak. „Nem az a gond, hogy a másik rendszerben nagyok a nyugdíjak, rendben van így. A gond az, hogy a nagyobbik rendszerben, az államiban alacsonyak, ezzel kell foglalkoznunk. Rendetlenség jellemzi az állami nyugdíjrendszert, amit rendeznünk kell” – szögezte le Liviu Dragnea.
A nagyobbik kormánypárt elnöke vasárnap este a Realitatea Tv műsorában is érintette a nyugdíjak kérdését. „A különleges nyugdíjak törvényét módosító kormányrendelettel
– idézi az Agerpres a politikust. Leszögezte: a leglényegesebb módosítás az, hogy a nyugdíjak nem emelkednek annak a személynek a bérmódosulása szerint, aki a nyugdíjas helyén dolgozik.
„Ma hatmilliárd lejbe, jövőre tízmilliárd lejbe kerülnek a különleges nyugdíjak, három év múlva komoly problémát jelentettek volna” – jelentette ki, kitérve egyúttal arra is, hogy a különleges nyugdíjak törvénye tavaly 12 ezer, idén eddig 7 000 személyt késztetett arra, hogy nyugdíjba vonuljon.
Megszüntetné a román kormány a rendőrök 47 éves koruk előtti nyugdíjba vonulásának lehetőségét, és meggátolná azt is, hogy a korkedvezménnyel nyugállományba vonultakat visszafoglalkoztassák az állami szektorban – írta hétfői számában a România Liberă.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!