Fontos a jelenlét. Nagyon sokan a Google segítségével keresnek kávézót vagy éppen szálláshelyet
Fotó: Gábos Albin
A Turizmus Világnapja alkalmából a Google-térképen megjelenő legígéretesebb vendéglátóipari vállalkozásokat díjazta az internetes keresőprogram. A Krónika által megkeresett online marketing szakértő szerint a romániai szolgáltatók többsége belátta, hogy érdemes jelen lennie a Google-térképen, ám a tartalmak minőségén még javítaniuk kell.
2022. október 02., 19:392022. október 02., 19:39
2022. szeptember 30., 11:232022. szeptember 30., 11:23
Románia kéttucat vendéglátóipari vállalkozása kapta meg az arany értékelést a Google Golden Review minősítési rendszerében – azoknak az egységeknek jár ez az elismerés, amelyek az elmúlt száz nap során a legtöbb ügyfélvisszajelzést, értékelést kapták a Google-térképen.
A nyertes vállalkozások Románia nyolc fejlesztési régiójából kerülnek ki, valamennyiben három üzleti ágban – étterem, szálláshely és kávézó – egy-egy vállalkozást díjaztak. Az ágazatban működő, ellenőrzött, részletes és folyamatosan frissített cégprofillal rendelkező vállalkozásokat választottak ki, amelyeket legalább 4,5 csillaggal értékeltek az ügyfeleik.
„A Google egyik fontos célkitűzése Romániában, hogy támogassa a magánszemélyeket és a kisvállalkozásokat a digitális fejlődésben. A Golden Review projekt bemutatja azokat a vállalkozásokat, amelyeket az ügyfelek a Google-térképen és a Google-keresőben értékelnek.
Ezeket a díjakat a vendéglátóipari vállalkozásoknak ajánlottuk fel – ez az iparág szenvedte meg a leginkább az elmúlt éveket” – nyilatkozta Dan Oros, a Google Románia marketingvezetője. A közleményből ugyanakkor azt is megtudhatjuk, hogy a Google-térképen teljes adatokkal frissített romániai üzleti profilok átlagosan 4,9-szer több telefonhívást, 2,9-szer több útbaigazítási kérelmet és 3,1-szer több weboldal-látogatást kapnak, mint a hiányosak.
Fotó: 123RF
A cégprofil kitöltésével vállalkozások teljes körű adatokkal jelennek meg a Google-térképen és a Google-keresőben, így a keresés során az érdeklődők számára elérhetővé válnak a róluk szóló információk. Jelenleg a Google-térképen Romániában több mint 13 ezer étterem található, ezek közül több mint ezer étteremnek van több mint száz, illetve 4,5 csillag feletti értékelése.
A közel 3000 kávézó közül pedig mintegy 400 rendelkezik száznál több és 4,5 csillag feletti értékeléssel. Erdélyben, a Bánságban és a Partiumban szatmárnémeti, temesvári éttermek, egy bodzavámi helyi vállalkozás, felsővisói, marosszentgyörgyi és dévai szálláshelyek, kolozsvári, vajdahunyadi és brassói kávézók kapták meg a díjat.
„A fontosabb romániai vendéglátóipari helyszínek jelen vannak a Google-térképen, ám még mindig gondok vannak a cégprofilok minőségével” – értékelt megkeresésünkre Kállai Emánuel online marketing szakértő. „Reális gondot jelent még mindig a minőség: jó fotók kerültek-e fel, aktuálisak-e az információk” – szögezte la a szakértő.
Rámutatott: ha egy szálloda feltölti a cégprofilját, az ügyfelei is tudnak oda tartalmakat illeszteni, az ott megszállók fényképeket tölthetnek fel, hozzászólásokat írhatnak, értékelést adhatnak, javaslatokat fogalmazhatnak meg – tulajdonképpen egyfajta közösségi oldalként működik a szolgáltatás. Ha például a szálláshelyen van lift a mozgássérülteknek, és a működtető ezt nem jelezte, az ügyfelek is megtehetik, és ha többen beírják, a Google egy idő után megváltoztatja az adott helyszín adatlapját, kiegészítve ezzel az információval.
Fotó: Veres Nándor
A Google-nek különben ágazatonként van egy reális elvárási listája, hogy milyen adatokat kell megadni, például a nyitvatartási időt, beltéri és kültéri képeket kell feltölteni, az éttermeknek fotót kell megosztaniuk az étlapról, a különböző fogásokról.
– részletezte Kállai Emánuel, megjegyezve: ennek a szolgáltatásnak a velejárója, hogy el kell tűrni a negatív értékeléseket, azokat ugyanis nem lehet törölni.
„A cél az, hogy valós és releváns tartalom jelenlen meg. A Google például különböző nyereményjátékokkal ösztönzi a felhasználókat, hogy minél több, jó minőségű tartalmat töltsenek fel, a Google Drive tárhelyet ajánl fel az aktív felhasználóknak. Ugyanakkor nehéz az értékelésekkel trükközni, hiszen a Google a GPS- és egyéb adatok alapján látja, hogy a felhasználó úgy véleményez-e, hogy ott van a helyszínen.
– ecsetelte Kállai Emánuel, aki mindenképpen azt javasolja, hogy a vállalkozások töltsenek fel cégprofilt, és figyeljenek annak a minőségére.
A kereskedelmi szálláshelyekre érkezett turisták száma 40,9 százalékkal, míg a vendégéjszakáké 36 százalékkal nőtt idén májusban 2021 ötödök hónapjához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!