Fotó: Pixabay.com
A bukaresti kabinet sürgősségi kormányrendelettel készül meghosszabbítani az elkövetkező időszakban azoknak az üdülési csekkeknek az érvényességét, amelyek az elkövetkező hónapokban lejárnak – jelentette be Virgil Popescu gazdasági miniszter a román közszolgálati televízió hírműsorában.
2020. március 23., 13:462020. március 23., 13:46
2020. március 23., 13:482020. március 23., 13:48
Mint részletezte, vagy az idei év végéig, vagy akár egy évvel is meghosszabbíthatják ezeknek az utalványoknak az érvényességét, hogy aki kapott belőlük, az ki is tudja használni. „Normális, hogy a válság után újra kell indítanunk a gazdaságot, és a turizmusnak működnie kell” – jelentette ki gazdasági tárca vezetője.
Amint arról lapunkban is több ízben beszámoltunk, első körben az idegenforgalomban tevékenykedő vállalkozásokra – utazási irodákra, szállásadókra stb. – sújtott le a koronavírus-járvány miatt kialakult válság, aztán a kormány elrendelte a vendéglők, bárok bezárását is. A gazdasági miniszter egyúttal arra kérte a polgárokat, hogy ne kérjék rögtön vissza a pénzüket az utazási irodáktól, ha őszi vagy téli utazási csomagot fizettek ki, hogy ne okozzanak működési gondot ezeknek a vállalkozásoknak.
„Természetes, hogy a polgárok, a turisták aggódnak amiatt, hogy mi lesz szeptemberben, de úgy gondolom, kicsit türelmesebbeknek kellene lenniük, és nem kellene lerohanniuk az utazási irodákat, mivel ezeknek a vállalkozásoknak így gondjuk lehet a készpénzzel, miután már kifizették az utazásszervezőket, a szállodákat, és ténylegesen készpénzgondokkal küzdenek. Nem kellene pánikolnunk, legyünk kicsit türelemmel, lássuk, hogyan alakul ez a válság. Én optimista vagyok, hogy a nyár megérkezésével együtt a dolgok valamelyest visszakerülnek a normális kerékvágásba” – fogalmazott Virgil Popescu.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!