Fotó: Pixabay.com
A bukaresti kabinet sürgősségi kormányrendelettel készül meghosszabbítani az elkövetkező időszakban azoknak az üdülési csekkeknek az érvényességét, amelyek az elkövetkező hónapokban lejárnak – jelentette be Virgil Popescu gazdasági miniszter a román közszolgálati televízió hírműsorában.
2020. március 23., 13:462020. március 23., 13:46
2020. március 23., 13:482020. március 23., 13:48
Mint részletezte, vagy az idei év végéig, vagy akár egy évvel is meghosszabbíthatják ezeknek az utalványoknak az érvényességét, hogy aki kapott belőlük, az ki is tudja használni. „Normális, hogy a válság után újra kell indítanunk a gazdaságot, és a turizmusnak működnie kell” – jelentette ki gazdasági tárca vezetője.
Amint arról lapunkban is több ízben beszámoltunk, első körben az idegenforgalomban tevékenykedő vállalkozásokra – utazási irodákra, szállásadókra stb. – sújtott le a koronavírus-járvány miatt kialakult válság, aztán a kormány elrendelte a vendéglők, bárok bezárását is. A gazdasági miniszter egyúttal arra kérte a polgárokat, hogy ne kérjék rögtön vissza a pénzüket az utazási irodáktól, ha őszi vagy téli utazási csomagot fizettek ki, hogy ne okozzanak működési gondot ezeknek a vállalkozásoknak.
„Természetes, hogy a polgárok, a turisták aggódnak amiatt, hogy mi lesz szeptemberben, de úgy gondolom, kicsit türelmesebbeknek kellene lenniük, és nem kellene lerohanniuk az utazási irodákat, mivel ezeknek a vállalkozásoknak így gondjuk lehet a készpénzzel, miután már kifizették az utazásszervezőket, a szállodákat, és ténylegesen készpénzgondokkal küzdenek. Nem kellene pánikolnunk, legyünk kicsit türelemmel, lássuk, hogyan alakul ez a válság. Én optimista vagyok, hogy a nyár megérkezésével együtt a dolgok valamelyest visszakerülnek a normális kerékvágásba” – fogalmazott Virgil Popescu.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
szóljon hozzá!