Fotó: Facebook/Sebastian Burduja
Szándéknyilatkozatot írt alá a Sebastian Burduja energiaügyi miniszter amerikai látogatása során a Lockheed Martinnal, amely az első lépés a GridStar Flow akkumulátorgyártási technológia romániai kifejlesztése felé – közölte a tárcavezető.
2024. február 12., 12:192024. február 12., 12:19
„Az Egyesült Államokban tett munkalátogatásunk alkalmával Bostonban szándéknyilatkozatot írtunk alá a Lockheed Martinnal, az egyik vezető amerikai repülőgépipari, katonai és energetikai vállalattal. Ez az első lépés az akkumulátorgyártási technológia romániai kifejlesztése felé. És nem is akármilyen akkumulátorok, hanem
Ez egy költséghatékony és hatékony, hosszú távú technológia, amelynek működési élettartama 20 év, és ami nagyon fontos, nem függ a kritikus nyersanyagoktól és környezetbarát” – magyarázta a román energiaügyi miniszter vasárnap délután.
A román miniszter szerint
"Romániát stratégiai fekvésünk, termelési kapacitásunk, mérnökeink képzettsége miatt választották, de különösen azért, mert megvan a potenciálunk, hogy európai vezető szerepet töltsünk be az energiabiztonság és a hosszú távú energiatárolás területén. Mindez jól fizetett munkahelyeket, presztízst és magas hozzáadott értékű exportot jelent Románia számára” – vélekedett a miniszter.
„A saját szemünkkel láttunk ilyen akkumulátortároló kapacitást Boston közelében. Tökéletesen működik, a Lockheed Martin szabványai szerint. Így hazánkban
Az akkumulátortárolás egyre fontosabb a nemzeti energiarendszer számára, ahogy az időszakos megújuló energiatermelés aránya növekszik” – magyarázta az energiaügyi miniszter.
Sebastian Burduja rámutatott, hogy már előző energiaügyi miniszteri mandátuma óta, amikor még kutatási és digitalizációs miniszter volt, együttműködik az amerikai Lockheed Martin céggel.
Ez a Lockheed Martin második kutatási és fejlesztési központja a világon, az ausztráliai laboratórium után” – vázolta fel az erdélyi kötődéseket a tárcavezető.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!