Fotó: Pixabay.com
Az idei első negyedévben az adótörvénykönyv 120 ponton változott, ezeket a módosításokat nyolc jogszabállyal eszközölték ki. A teljes joganyag eközben 217 módosítást szenvedett, az üzleti szféra pedig köteles volt ezeket egytől egyig alkalmazni – hívja fel a figyelmet a Kis- és Közepes Vállakozások Országos Tanácsa (CNIPMMR) által hétfőn ismertetett elemzés.
2018. április 17., 08:492018. április 17., 08:49
Mint rámutatnak, mindemellett a 2017/79-es számú kormányrendelet az adótörvénykönyv további 97 cikkelyét módosította, míg az adóügyi perrendtartás is 17 módosítást szenvedett. Összességében 2018 első negyedévében 835 jogszabályt (törvényt és rendeletet) fogadtak el, amelyek 45 százaléka jelentős mértékben kihat a vállalkozásokra, köztük a kkv-kra.
„2018 első 90 napjában az üzleti szféra 217 új intézkedést volt kénytelen alkalmazni, amelyek közül 97-et az év első napjától, a többi 120-at pedig rövid időn belül.
– irányítja rá a figyelmet a negatív következményekre Florin Jianu. A kkv-k tanácsának elnöke kiemelte: az idei első negyedévben 173 százalékkal több adóügyi módosítás történt, mint a tavalyi esztendő első negyedévében.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!