Fotó: Pixabay.com
Az idei első negyedévben az adótörvénykönyv 120 ponton változott, ezeket a módosításokat nyolc jogszabállyal eszközölték ki. A teljes joganyag eközben 217 módosítást szenvedett, az üzleti szféra pedig köteles volt ezeket egytől egyig alkalmazni – hívja fel a figyelmet a Kis- és Közepes Vállakozások Országos Tanácsa (CNIPMMR) által hétfőn ismertetett elemzés.
2018. április 17., 08:492018. április 17., 08:49
Mint rámutatnak, mindemellett a 2017/79-es számú kormányrendelet az adótörvénykönyv további 97 cikkelyét módosította, míg az adóügyi perrendtartás is 17 módosítást szenvedett. Összességében 2018 első negyedévében 835 jogszabályt (törvényt és rendeletet) fogadtak el, amelyek 45 százaléka jelentős mértékben kihat a vállalkozásokra, köztük a kkv-kra.
„2018 első 90 napjában az üzleti szféra 217 új intézkedést volt kénytelen alkalmazni, amelyek közül 97-et az év első napjától, a többi 120-at pedig rövid időn belül.
– irányítja rá a figyelmet a negatív következményekre Florin Jianu. A kkv-k tanácsának elnöke kiemelte: az idei első negyedévben 173 százalékkal több adóügyi módosítás történt, mint a tavalyi esztendő első negyedévében.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!